اینستاگرام سال‌هاست که به طور منظم و پیوسته، قابلیت‌های جدیدی برای پلتفرم خود معرفی می‌کند. اما معمولا رسم دارد که پیش از ارائه نهایی این قابلیت‌ها تعداد محدودی از کاربرانش را برای تست آن‌ها برگزیند.

به تازگی خبر رسیده که اینستاگرام، امکان محدود کردن محتوای اپلیکیشن به مناطق جغرافیایی مختلف را به صورت آزمایشی راه‌اندازی کرده. این یعنی کاربران اینستاگرام می‌توانند چند کشور خاص را انتخاب کرده تا فقط محتوای بارگذاری شده خود را به ساکنان این کشورها نمایش بدهند.

مضاف بر این، افراد ساکن کشورهایی که انتخاب نشده‌اند دیگر قادر به مشاهده پست‌ها نخواهند بود. همچنین باید بدانید که این قابلیت فقط به پست‌های تایملاین محدود نیست و در تنظیمات استوری‌ هم گزینه‌های مربوط به آن دیده می‌شوند.

این که قابلیت یادشده در عمل چقدر کارایی داشته باشد موضوع قابل بحثی است. اما احتمالا هدف اینستاگرام از ارائه آن کمک به کسب و کارهایی بوده که گاهی برای دسترسی به مشتریان خود در کشورهای مختلف ناچار به ساخت چندین حساب کاربری می‌شوند. بنابراین با امکان محدودسازی پست‌ها به کشورهای مختلف، دیگر نیاز به ساخت حساب‌های مجزا از میان برداشته می‌شود.

مثل تمام قابلیت‌های آزمایشی ممکن است که این ویژگی در نهایت به اینستاگرام راه پیدا نکند. اما با توجه به مزایایی که برای کسب و کارها به همراه دارد، این موضوع خیلی بعید به نظر می‌رسد.

The post اینستاگرام اعمال محدودیت جغرافیایی روی پست‌ها را آزمایش می‌کند appeared first on دیجیاتو.