ماجرای ادامه تولید و مونتاژ خودروهای پسابرجامی در ایران به قصه ای پر غصه تبدیل شده است. پژو ۲۰۰۸ که قرار بود با قیمتی کمتر از ۸۰ میلیون تومان راهی بازار شود، در نهایت خودرویی یکصد میلیونی از آب در آمد که البته حالا در بازار بیش از ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. سیتروئن C3 نیز هنوز نیامده با مشکل بازگشت تحریم ها و عدم ترخیص قطعات یدکی مواجه شد و درست مانند پژو ۲۰۰۸ صدای مشتریان به علت مواجه شدن با تاخیرهای چند ماهه در تحویل این خودروها به آسمان بلند شد.

در هفته های گذشته ایران خودرو و ایکاپ اطلاعیه ای را به شرح زیر در این خصوص منتشر کردند:
شرکت ایکاپ ضمن پوزش از مشتریان به دلیل تاخیر در تحویل خودروهای ثبت نامی پژو ۲۰۰۸ اعلام کرد این شرکت متعهد به تحویل تمامی خودروهای ثبت نامی است.
با توجه به روند کند تولید رنگ‌ های آبی، قرمز و نقره ای در حال حاضر پیشنهاد تغییر به رنگ‌ های مشکی، سفید و خاکستری به مشتریان داده مى شود، لذا فرآیند تغییر رنگ در قالب درخواست به صورت دستی و با ارائه نامه به سازمان فروش انجام پذیر است.
لازم به ياد آوری است كه تعداد نمایندگی‌ های ایکاپ به منظور رفاه حال مشتریان و سهولت دسترسی به خدمات، در حال افزایش است که انتخاب و راه اندازی این نمایندگی‌ های از سال گذشته آغاز و آموزش‌ های لازم ارائه شده است ضمن آنکه نمایندگی ‌های پایلوت نیز به تجهیزات مورد نیاز منطبق با استاندارهای لازم مجهز شده اند.پژو ۲۰۰۸ از اردیبهشت سال گذشته به تولید رسیده، تاکنون بیش از ۵۰۰۰ دستگاه از آن تحویل مشتریان شده و پس از اولین حضور در جدول ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که موفق به کسب چهار ستاره کیفیت شد، همواره این جایگاه را حفظ کرده است.همچنين تاكيد مى شود تا از انتشار اخبار کذب و نادرست از قبیل عدم تحویل خودروها ، تعویض خودرو با خودروهای دیگر ایران خودرو و … که باعث به وجود آمدن نگرانی براى مشتریان میشود خودداری و در این خصوص تنها به اطلاعیه‌ هایی که از کانال هاى رسمی ایران خودرو یا ایکاپ منتشر ‌می‌ شود استناد شود.

مدیران سایپا سیتروئن نیز هفته گذشته در توضیح علت عدم تحویل حدود ۲۰۰۰ دستگاه سیتروئن C3 ثبت نامی از عدم ترخیص قطعات یدکی مورد نیاز برای مونتاژ این خودروها سخن گفتند. اما حالا به گفته رئیس انجمن خودروسازان، تمامی محموله قطعات مورد نیاز برای ساخت این دو خودرو از گمرکات کشور ترخیص شده اند و از این رو به نظر می رسد که ظرف هفته های آینده شاهد مونتاژ و تحویل خودروهای مذکور باشیم.

سیتروئن C3

احتمال افزایش قیمت

مسئله اساسی در خصوص خودروهای مونتاژی به افزایش بهای ارز تخصیص داده شده به واردکنندگان از ۴۲۰۰ تومان به حدود ۸۰۰۰ تومان مربوط می شد. حالا با توجه به ترخیص شدن قطعات این احتمال وجود دارد که قیمت تمام شده خودروهای مذکور نیز به شدت افزایش یابد درواقع اگر افزایش نزدیک به دوبرابر قیمت قطعات یدکی این خودرو را در کنار درصد اندک داخلی سازی هر دو خودرو مورد توجه قرار دهیم، در خواهیم یافت که افزایش قیمت سیتروئن C3 از حدود ۱۳۰ میلیون تومان به بیش از ۲۰۰ میلیون تومان کاملا محتمل است و در مورد پژو ۲۰۰۸ نیز هیچ بعید نیست که قیمت تمام شده این خودرو از ۲۲۰ میلیون تومان عبور کند.

The post قطعات فرانسوی ترخیص شدند؛ احتمال افزایش شدید قیمت پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C3 appeared first on دیجیاتو.