در حالی که در رویداد فوتوکینا امسال بیشتر شرکت ها به معرفی دوربین های فول فریم پرداختند اما در روزگاری که به نظر می رسد با حضور گوشی های هوشمند دوربین های کامپکت آخرین نفس هایشان را می کشند دوربین ریکو GRIII معرفی شده است.

ریکو GRIII از حسگر APS-C بهره می برد

این دوربین نسخه به روز شده ای از GRII به حساب می آید که سال گذشته معرفی شده بود. از حسگری با رزولوشن ۲۴٫۲ مگاپیکسلی بهره می برد، لرزشگیر تصویر تعبیه شده در بدنه دارد و نمایشگر آن از نوع لمسی است. در مقایسه با مدل قبلی حداکثر کیفیت ویدیوها همچنان ۴K باقی مانده است. به امکان ثبت ویدیوهای ۱۰۸۰p با نرخ ۶۰ فریم در هر ثانیه هم باید اشاره کرد.

GRIII در مقایسه با مدل قبلی فلش بیرون جهنده را از دست داده با این حال کاربران می توانند با استفاده از درگاه هاتشو فلش های سازگار تولید شده توسط پنتاکس را روی آن نصب کنند.

فاصله کانونی لنز رویکو GRIII برابر ۱۸٫۳ میلی متر است

لنز رویکو GRIII فاصله کانونی ۱۸٫۳ میلی متری دارد و حسگر آن APS-C است به این ترتیب این لنز زاویه دیدی معادل با لنزهای ۲۸ میلی متری در دوربین های فول فریم را ارائه می دهد. این محصول ریکو فیلتر ND داخلی دارد و کاربران می توانند بسته به دلخواه خود آن را فعال کنند. هنوز محدوده ISO دوربین مشخص نشده است.

ریکو GRIII

سرعت شاتر از ۱/۴۰۰۰ تا ۳۰ ثانیه برای f5.6 و از ۱/۲۵۰۰ تا ۳۰ ثانیه برای f2.8 قابل تنظیم است و سیستم فوکوس از نوع هیبریدی است.

ریکو GRIII ابعادی ۱۰۹٫۴ در ۶۱٫۹ در ۳۳٫۲ میلی متری (البته بدون محاسبه بر آمدگی ها) دارد و وزن آن به همراه باتری و کارت حافظه ۲۵۷ گرم است. این محصول قرار است در اوایل سال ۲۰۱۹ روانه بازار شود. هنوز قیمت عرضه مشخص نشده ولی انتظار می رود بالا تر از هزار یورو باشد.

The post دوربین کامپکت ریکو GRIII با حسگری بزرگ معرفی شد appeared first on دیجیاتو.