فراخوان تویوتا برای بیش از یک میلیون خودرو به دلیل احتمال آتش سوزی

کمپانی ژاپنی تویوتا برای بیش از 1 میلیون خودروی ساخته شده بین ژوئن 2015 و می 2018 فراخوان داد. این فراخوان مدل های پریوس، پریوس هیبریدی شارژی و C-HR را در بر می گیرد.

دلیل اصلی فراخوان تویوتا به یکی از سوکت های سیم کشی اطراف موتور نسبت داده شده است. این مساله حین رانندگی باعث ایجاد اتصال کوتاه شده و در بدترین حالت ممکن است به آتش سوزی خودرو منجر شود.

به گفته ژاپنی ها، 217,000 دستگاه از مدل های مشمول فراخوان در آمریکای شمالی، 219,000 دستگاه در اروپا و 554,000 دستگاه در سرزمین مادری مشغول تردد هستند.

آنطور که تویوتا اعلام کرده، نمایندگی های این کمپانی موظف هستند با استفاده از مواد محافظ قسمت های لازم را عایق بندی کرده و از امکان ایجاد اتصال کوتاه جلوگیری کنند. چنانچه کارشناسان سوکت ها را معیوب و آسیب دیده تشخیص دهند، تعویض آنها راهکار نهایی خواهد بود.

toyota-recalls-one-million-hybrid-vehicles-lexus-lc-500h-called-back-as-well_6

در کنار پریوس، پریوس PHV و C-HR خودروساز ژاپنی برای لکسس LC 500h نیز فراخوان صادر کرده است. دلیل فراخوان این کوپه خوش استیل هم مشکل نرم افزاری در کامپیوتر سیستم هیبریدی اعلام شده است.

کدنویسی ضعیف نرم افزار مذکور شتابگیری خودرو در سرعت های بالا را تحت تاثیر قرار داده و از میزان لذت و هیجان می کاهد. در چنین شرایطی چراغ های اخطار روشن شده و سیستم هیبریدی خاموش می شود.

2018-lexus-lc500-lc500h

فراخوان مربوط به لکسس نیز 1,434 دستگاه خودروی تولیدی بین دسامبر 2017 الی جولای 2018 را در بر می گیرد. همانطور که می توان حدس زد، این عیب بصورت نرم افزاری و با فلش مجدد ماژول کنترل کننده سیستم هیبریدی قابل رفع است.

هنوز مشخص نیست که ایرادهای ذکر شده برای محصولات تویوتا و لکسس سانحه، مصدومیت و یا مرگی را به دنبال داشته اند یا خیر.

بد نیست اشاره کنیم این نخستین باری نیست که تویوتا فراخوانی میلیونی صادر می کند. دو سال پیش این کمپانی به علت نقص در ایربگ و مشکلات مربوط به میزان آلایندگی، برای 3.37 میلیون خودرو فراخوان داد. چهار سال پیش نیز 1.9 میلیون پریوس به دلیل ایرادی نرم افزاری فراخوانده شدند.

The post فراخوان تویوتا برای بیش از یک میلیون خودرو به دلیل احتمال آتش سوزی appeared first on دیجیاتو.

مطالب مرتبط