ساعاتی پیش اینتل از پردازنده های جدید نسل هشتم خود، سری امبر لِیک و ویسکی لِیک رونمایی کرد. در بین سازنده های لپتاپ ها دل از اولین هایی است که از محصولات خود، سری اینسپایرون ۷۰۰۰ با این پردازنده ها رونمایی کرده است.

سری ۷۰۰۰ بالاترین مدل ها از سری اینسپایرون جدید هستند، بسیاری از خصوصیات سری XPS از جمله بدنه فلزی را به ارث برده اند و با نمایشگرهای ۱۳، ۱۵ یا ۱۷ اینچی همراه شده اند. هر سه این مدل ها از فناوری تصویر HDR و نمایشگرهای چرخنده ۳۶۰ درجه ای با حاشیه های باریک پشتیبانی می کنند و در عین حال دستیار مجازی الکسای آمازون نیز برای آنها در نظر گرفته شده است. علاوه بر این سیستم دفع حرارت جدید با دریچه هایی تعبیه شده در لولای ۳۶۰ درجه برای آنها طراحی شده است.

سری اینسپایرون مذکور به درگاه USB-C سازگار با خروجی دیسپلی پورت مجهز شده اند و بر اساس آنچه که دل اعلام کرده برای روشن کردن دستگاه نیازی به فشردن کلید خاصی نیست و کاربر تنها با لمس حسگر اثر انگشت تعبیه شده می تواند لپتاپ را روشن کند. مدل های ۱۳ و ۱۵ اینچی در مدل هایی با نمایشگرهای UHD نیز ارائه می شوند.

مدل ۱۳ اینچی از یک درگاه USB-C در کنار یک درگاه USB-A (استاندارد معمول) بهره می برد. در کنار آن به درگاه های HDMI 2.0 و کارت خوان ماکرو اس دی مجهز شده است. مدل های ۱۵ و ۱۷ اینچی در کنار این موارد از یک درگاه USB-A اضافه تر بهره می برد و البته درگاه کارت خوان نیز با کارت های اس دی سازگار است.

برای دو مدل بزرگتر سری اینسپایرون ۷۰۰۰ کارت های گرافیک انویدیا در نظر گرفته شده: MX130 برای مدل ۱۵ اینچی و MX150 برای مدل ۱۷ اینچی. رم سه مدل جدید ۸ تا ۱۶ گیگابایت است. پردازنده های در نظر گرفته شده برای این سری نیز از رده ویسکی لیک اینتل هستند.

مدل ۱۳ اینچی با نمایشگر fHD از سری اینسپایرون ۷۰۰۰ حداقل قیمت ۸۷۹ دلاری دارد و برای مدل با نمایشگر UHD قیمت ۱۲۴۹ دلار در نظر گرفته شده. به این ترتیب نسبت به سری XPS با نمایشگرهای ۱۳ اینچی به صرفه تر به حساب می آید. برای مدل های ۱۵ اینچی با نمایشگرهای fHD و UHD نیز به ترتیب باید ۸۴۹ و ۱۲۴۹ دلار بپردازید. مدل ۱۷ اینچی نیز برچسب قیمت ۱۱۰۰ دلاری خورده است. همه این مدل ها از ۱۰ مهر ماه روانه بازار می شوند.

The post لپتاپ های جدید دل اینسپایرون ۷۰۰۰ معرفی شدند appeared first on دیجیاتو.