اپل A12 بیونیک را هوشمندترین و قوی ترین چیپست موبایل خواند

امتیاز دهید post

اپل همزمان با معرفی آیفون های Xs و Xs Max داده هایی را در رابطه با چیپست A12 بایونیک نیز ارائه کرده و آن را قوی ترین نمونه به کار رفته در گوشی ها هوشمند خطاب کرد.

این چیپست مجهز به پردازنده شش هسته ای، پردازشگر گرافیک چهار هسته ای و موتور عصبی به روز شده بر اساس فرایند هفت نانومتری ساخته شده و نسبت به نسل قبل تا ۵۰ درصد سریع تر است. موتور عصبی مذکور که اجرای محاسبات هوش مصنوعی را بر عهده دارد، از هشت هسته پردازشی بهره می برد و این در حالی که چیپست A11 به کار رفته در آیفون ۱۰ دارای ۲ هسته بود.

افزایش تعداد این هسته ها باعث شده تعداد عملیات های ممکن در ثانیه از ۶۰۰ میلیارد واحد به عدد شگفت انگیز پنج تریلیون برسد.

اپل برای نمایش کارایی این چیپست قدرتمند اپلیکیشنی به نام Homecourt را روی سن به نمایش درآورد که با تجزیه و تحلیل بازی بسکتبال کاربر تعداد شوت های صورت گرفته و از دست رفته وی را محاسبه کرده و به نمایش می گذارد. چنین تحلیل های قدرتمندی تا چند سال قبل حتی برای باشگاه های بزرگ هم میسر نبود و حالا به لطف چیپست جدید اپل برای هر کاربر امکان پذیر شده است.

اپل واچ جدید نیز از نسخه به روز شده پردازنده ۶۴ بیتی SIP بهره می برد که با بهره گیری از دو هسته پردازشی سرعتی ۲ برابری را نسبت به نسل قبلی به ارمغان خواهد آورد. ژیروسکوپ و شتاب سنج بهبود یافته جدید نیز داده های حرکتی را تا هشت برابر سریعتر نمونه گیری می کنند.

این خبر در حال بروزرسانی است…

The post اپل A12 بیونیک را هوشمندترین و قوی ترین چیپست موبایل خواند appeared first on دیجیاتو.

مطالب مرتبط