فیلم ترسناک «کینه» از کمپانی سونی — که اولین عنوان اکران شده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود — با فروش متوسط ۱۱ میلیون دلاری در باکس آفیس داخلی اکران شد، در حالی‌که امتیاز افتضاح F را از مخاطبان خود در سینمااسکور دریافت کرد.
این فیلم مثبت ۱۷ سال رقیبی جدی برای سایر بازیگران باکس آفیس که از تعطیلات سال نو باقی مانده بودند، نبود. این آخر هفته، آخرین فرصت بچه‌ها برای تماشای فیلم‌های دلخواه‌شان در سینما پیش از تمام شدن تعطیلات و بازگشت به مدرسه بود.
«جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» از دیزنی در سومین آخر هفته‌ی خود با فروش ۳۳.۷ میلیون دلاری در صدر جدول باکس آفیس ماند و جمع فروش داخلی خود را به ۴۵۰.۸ میلیون دلار رساند.

این فیلم بزرگ با فروختن ۵۰.۵ میلیون دلار دیگر در خارج از آمریکا، ضمن حفظ جایگاه اول خود در باکس آفیس خارجی، جمع فروش خارجی خود را به ۴۶۸ میلیون دلار و جمع فروش جهانی‌اش را به ۹۱۸.۸ میلیون دلار رساند.
علی‌رغم این‌که «کینه» نتوانست هیچ رکوردی را در ماه ژانویه بشکند، سونی در مجموع آخر هفته‌ی فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت. «جومانجی: مرحله‌ی بعد» در چهارمین آخر هفته‌ی خود، فاصله‌ی چندانی با «خیزش اسکای‌واکر» نداشت. این فیلم با ۲۶.۵ میلیون دلار فروش، آخر هفته را با جمع فروش داخلی ۲۳۶.۲ میلیون دلار به پایان رساند — که تقریبا با «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» برابری می‌کند — در حالی‌که «زنان کوچک» با افت ۱۹ درصدی نسبت به آخر هفته‌ی قبل، در دومین آخر هفته‌ی خود با ۱۳.۶ میلیون دلار فروش به جایگاه سوم جدول باکس آفیس راه یافت.

«زنان کوچک» به کارگردانی گرتا گرویگ، روز یکشنبه را با جمع فروش ۶۰ میلیون دلار در داخل آمریکا به پایان رساند. اخبار در مورد این فیلم در خارج از آمریکا هم امیدوارکننده است؛ فروش این فیلم در شش مارکت خارجی به ۹.۶ میلیون دلار می‌رسد که جمع فروش خارجی ۲۰.۴ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۸۰.۴ میلیون دلار را برای آن به ارمغان می‌آورد.
«زنان کوچک» از جمله فیلم‌هایی بود که از مراسم گلدن گلوب بهترین استفاده را بردند. در حالی‌که نام این فیلم متکی بر زنان در دسته‌بندی بهترین فیلم و کارگردان در گلدن گلوب برده شد، ستاره‌ی آن سورشا رونان، نامزد دریافت بهترین بازیگر درام شده است.

انیمیشن «منجمد ۲» از والت دیزنی در آخر هفته‌ای که گذشت ۱۱.۳ میلیون دلار دیگر در داخل آمریکا، و ۴۲.۴ میلیون دلار دیگر در بازار بین‌المللی فروخت و با جمع فروش جهانی ۱.۳۲۵ میلیارد دلار، بدون در نظر گرفتن تورم، تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم انیمیشنی تاریخ جهان شد و «شگفت‌انگیزان ۲» (با ۱.۲۴۳ میلیارد دلار فروش) و قسمت اول «منجمد» (با ۱.۲۸۱ میلیارد دلار فروش) را کنار زد.
دیزنی، فیلم بازآفرینی شده‌ی جان فاورو از «شیرشاه» در سال ۲۰۱۹ — که ۱.۶۵ میلیون دلار فروخت — را انیمیشن نمی‌داند، حتی با وجودی‌که این فیلم در گلدن گلوب امسال نامزد دریافت بهترین عنوان انیمیشنی شده است. «کینه» با «منجمد ۲» بر سر جایگاه چهارم جدول باکس آفیس در رقابت است. این فیلم مثبت ۱۷ سال از استودیوی اسکرین جم بازآفرینی فیلمی به همین نام در سال ۲۰۰۴ است.

از بازیگران این فیلم که کارگردانی‌اش را نیکولاس پس بر عهده داشته است می‌توان به آندره‌آ ریسبرو، دمیان بیچیر، جان چو، بتی گیپلین، لین شین و جکی ویور اشاره کرد.
تنها حدود بیست فیلم تا به حال امتیاز F در سینمااسکور دریافت کرده‌اند؛ آخرین آن‌ها، فیلم «مادر!» دارن آرونوفسکی در سال ۲۰۱۷ بود. با ورود به آخر هفته، بسیاری از تحلیل‌گران فکر می‌کردند «کینه» می‌تواند تا حدود بیست میلیون دلار فروش داشته باشد، در حالی‌که سونی با محافظه‌گری پیش‌بینی فروش ۹ میلیون دلاری می‌کرد.
«کینه» در خارج از آمریکا با ۵.۸ میلیون دلار فروش در ۲۹ مارکت اکران شد و جمع فروش جهانی خود را به ۱۷.۱ میلیون دلار رساند.

باکس آفیس 16 دی

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: بلاگ نماوا” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

نوشته باکس آفیس آخر هفته – Star Wars: The Rise of Skywalker صدر‌نشین باکس آفیس باقی ماند اولین بار در بلاگ نماوا. پدیدار شد.