هفتاد و هفتمین دوره مراسم گلدن گلوب امروز صبح ( دوشنبه ۶ ژانویه) برگذار شد و برندگان این دوره نیز مشخص شدند.
مجری مراسم امسال ریکی جرویز بود که برای پنجمین‌بارمجری این مراسم می‌شد.
درام جنگی ۱۹۱۷ به کارگردانی سم مندس توانست با کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۰، برنده بزرگ این جوایز نام گیرد. احتمالا خیلی‌ها به این جایزه اعتراض داشته باشند به خصوص که این جزو آخرین فرصت‌های اسکورسیزی برای گرفتن جایزه‌ی کارگردانی بود.
فیلم مرد ایرلندی ساخته مارتین اسکورسیزی در پنج شاخه نامزد کسب جایزه گلدن گلوب بود که موفق به کسب هیچ جایزه‌ای نشد.

ریکی جرویز مجری گلدن گلوب ۲۰۲۰

واکین فنیکس برای فیلم جوکر موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در کتگوری درام شد و طولانی ترین سخنرانی مراسم را در مورد مسائل مربوط به محیط زیست ارائه داد. رنی زلوگر نیز برای فیلم جودی در همین بخش جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.
در بخش کمدی یا موزیکال تارون اگرتون (راکت‌من) و آکوافینا (خداحافظی) موفق به کسب عنوان بهترین بازیگر شدند.
برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود) و لورا درن (داستان ازدواج) جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل را با خود به خانه بردند.
کوئنتین تارانتینو جایزه بهترین فیلمنامه را برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود از آن خود کرد، او جایزه‌اش را به رابرت بولت فیلمنامه‌نویس مورد علاقه‌اش تقدیم کرد.
جایزه بهترین فیلم خارجی زبان مطابق انتظار همه به فیلم کره ای انگل ساخته بونگ جون هو تعلق گرفت که تشویق پرشور حضار را به همراه داشت.

تام هنکس

انیمیشن لینک گمشده نیز، برخلاف انتظار، جایزه بهترین انیمیشن را از آن خود کرد و توانست از رقیبان بزرگی چون داستان اسباب‌بازی ۴ و منجد ۲ و چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان پیشی بگیرد.
جایزه یک عمر فعالیت هنری در سینما امسال به تام هنکس تعلق گرفت. او تاکنون نه بار نامزد دریافت جایزه‌ی گلدن گلوب شده و چهار بار این جایزه را به خانه برده است.
در بخش تلویزیونی نیز وراثت و فلیبگ به ترتیب جوایز بهترین سریال درام و کمدی را به خود اختصاص دادند.
جایزه یک عمر دستاورد هنری در تلویزیون نیز به الن دجنرس تعلق گرفت. او کمدین بزرگ تلویزیونی و مجری برنامه‌ی پرطرفدار الن شو است.

لیست کامل برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۰

برندگان بخش سینمایی گلد گلوب

بهترین فیلم درام

فیلم 1917 فیلمبردار راجر دیکینز

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، دو پاپ

برنده: ۱۹۱۷

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

روزی روزگاری در هالیوود فانتزی

نامزدها: دولمایت اسم من است، خرگوش جوجو، چاقوکشی، روزی روزگاری در هالیوود، راکتمن

برنده: روزی روزگاری در هالیوود

بهترین کارگردانی

سام مندس

نامزدها: بونگ جون-هو (اَنگل)، سم مندس (۱۹۱۷)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)

برنده: سم مندس (۱۹۱۷)

بهترین بازیگر نقش اول مرد درام

واکین فینیکس

نامزدها: کریستین بیل (فورد در مقابل فراری)، آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)

برنده: واکین فینیکس (جوکر)

بهترین بازیگر نقش اول زن درام

رنی زلوگر

نامزدها: سینتیا ارویو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چارلیز ترون (بمب‌شل)، رنی زلوگر (جودی)

برنده: رنی زلوگر (جودی)

بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال

تارون اگرتون

نامزدها: دنیل کریگ (چاقوکشی)، رومن گریفین دیویس (خرگوش جوجو)، لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، تارون اگرتون (راکتمن)، ادی مورفی (اسم من دولمایت است)

برنده: تارون اگرتون (راکتمن)

بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال

آکوافینا

نامزدها: آکوافینا (وداع)، آنا دی آرماس (چاقوکشی)، بینی فلدستین (بوک‌اسمارت)، اما تامپسون (آخر شب)، کیت بلانشت (کجا میری برناردت)

برنده: آکوافینا (وداع)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برد پیت

نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)

برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

لارا درن

نامزدها: آنت بنینگ (گزارش)، مارگو روبی (بمب‌شل)، جنیفر لوپز (کاهبرداران)، کتی بیتز (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)

برنده: لارا درن (داستان ازدواج)

بهترین فیلمنامه

روزی روزگاری در هالیوود

نامزدها: داستان ازدواج، اَنگل، دو پاپ، روزی روزگاری در هالیوود، مرد ایرلندی

برنده: روزی روزگاری در هالیوود

بهترین موسیقی اصلی متن

جوکر

نامزدها: بروکلین بی‌مادر، زنان کوچک، جوکر، داستان ازدواج، ۱۹۱۷

برنده: جوکر

بهترین فیلم خارجی

بونگ جون هو انگل

نامزدها: خداحافظی، بینوایان، درد و شکوه، اَنگل، پرتره یک بانو در آتش

برنده: اَنگل (کره جنوبی)

بهترین انیمیشن

لینک گمشده

نامزدها: منجمد ۲، شیرشاه، لینک گمشده، داستان اسباب‌بازی ۴، چگونه اژدهایتان را تربیت کنید: دنیای پنهان

برنده: لینک گمشده

برندگان بخش تلویزیونی گلدن گلوب

وراثت

بهترین سریال درام
برنده: وراثت

بهترین سریال کمدی یا موزیکال
برنده: فلیبگ

بهترین بازیگر مرد سریال درام
برنده: برایان کاکس (وراثت)

بهترین بازیگر زن سریال درام
برنده: اولیویا کُلمن (تاج)

بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی
برنده: رامی یوسف (رامی)

فلیبگ

بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی
برنده: فوئب والر-بریج (فلیبگ)

بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی
برنده: چرنوبیل

بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی
برنده: میشل ویلیامز (فاس-وردن)

بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی
برنده: راسل کرو (بلندترین صدا)

بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی
برنده: پاتریشیا آرکت (تظاهر)

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی
برنده: استلان اسکارسگارد (چرنوبیل)

نوشته برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۰ اولین بار در بلاگ نماوا. پدیدار شد.