این روزها توجه‌های زیادی به آثار آلدوس هاکسلی می‌شود، به خصوص از وقتی که سرویس پخش آمریکایی پیکاک به صورت گسترده بر روی اقتباس تلویزیونی‌اش از معروف‌ترین اثر این نویسنده، یعنی داستان “دنیای قشنگ نو” Brave New World، تبلیغات کرد. حالا نیز لئوناردو دی‌کاپریو می‌خواهد بر روی این موج سوار شود و سریالی تلویزیونی از روی رمان آخر و کمتر شناخته‌ شده‌ی این نویسنده، “جزیره” Island بسازد.
این رمان که در سال ۱۹۶۲ به عنوان یک نقطه‌ی مقابل اتوپیایی برای رمان “دنیا” World نوشته شد، داستان یک خبرنگار بدبین را در جزیره‌ی اتوپیایی خیالی به نام پالا در اقیانوس هند روایت می‌کند. او که در ابتدا ماموریت داشت درباره‌ی منابع طبیعی پالا تحقیق کند، یک جامعه‌‌ی مستقل پیشرفته را در این جزیره کشف کرده و غرق مردم، فرهنگ و رسوم آن‌ها می‌شود؛ رسومی که از میان آن‌ها می‌توان به تجربه‌های مصرف مواد مخدر و روان‌گردان و ساختارهای اجتماعی غیرمرسوم اشاره کرد. این کشف او بر روی هدف اولیه‌ی ماموریتش تاثیر می‌گذارد.
دی‌کاپریو یکی از تهیه‌کنندگان این سریال خواهد بود (سریالی که هنوز پخش‌کننده‌ی آن مشخص نشده است، اما احتمالا نت‌فلیکس، آمازون و بقیه نام‌های بزرگ برای گرفتن آن مشتاق خواهند بود). قدم بعدی انتخاب نویسنده/ تهیه‌کننده‌ای برای ساخت این سریال خواهد بود.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی جیمز وایت در وبسایت empireonline است.

نوشته لئوناردو دی‌کاپریو تهیه‌‌کننده‌ی اقتباسی از رمان Island آلدوس هاکسلی اولین بار در بلاگ نماوا. پدیدار شد.