ستاره انیمیشن Encanto دیزنی، نوار جدیدی برای نمایندگی فرهنگی

امتیاز دهید post

ویلمر والدراما، ستاره انکانتو، می‌گوید که انیمیشن جدید دیزنی نوار جدیدی را برای بازنمایی فرهنگی ایجاد می‌کند و امیدوار است که مثمر ثمر باشد.

ویلمر والدراما، یکی از ستاره‌های انکانتوی دیزنی گفت: فیلم، نوار جدیدی را برای بازنمایی فرهنگی ایجاد می‌کند. اگرچه این بازیگر آمریکایی از یک حرفه طولانی در سینما و تلویزیون لذت برده است، اما بیشتر برای بازی در نقش فز در سریال محبوب That’s ۷۰ Show شناخته شده است. Encanto، جدیدترین فیلم استودیوی انیمیشن والت دیزنی، در ۲۴ نوامبر در سینما‌ها اکران شد.

این فیلم به کارگردانی بایرون هاوارد و جرد بوش که پیش از این در سال ۲۰۱۶ در Zootopia با هم کار کرده بودند، در لوکیشن ویژه‌ای در کلمبیا به نام Encanto می‌گذرد که به ساکنان آن، خانواده مادریگال، قدرت‌های ویژه‌ای بخشید. همه، به جز میرابل (استفانی بئاتریز)، که ناگهان در موقعیتی قرار می‌گیرد که بتواند خانواده اش را نجات دهد، وقتی جادویی که از انکانتو محافظت می‌کند تهدید می‌شود. والدراما نقش آگوستین مادریگال، پدرسالار خانواده را بازی می‌کند و بازیگرانی نیز شامل جان لگوئیزامو و دایان گوئررو هستند.

در مصاحبه‌ای، والدراما این پروژه را عمیقا تحسین می‌کند. به عنوان یک فیلم غوطه ور شده در فرهنگ کلمبیایی، بازیگر کلمبیایی-ونزوئلا از Encanto انتظار دارد که استاندارد جدیدی برای اینکه چگونه فرهنگ‌های جهان می‌توانند الهام بخش هنر‌های مشابه باشند، تعیین کند؛ و با اشاره به دخترش که اوایل امسال به دنیا آمد، والدراما امیدوار است این فیلم اولین فیلمی باشد که الهام بخش کودکانی مانند او است.

فیلم Encanto دارای آهنگ‌های اصلی از Lin-Manuel Miranda، خالق همیلتون است که قبلاً روی Moana دیزنی کار کرده است. این فیلم تاکنون نقد‌های مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرده است و حتی پیش‌بینی می‌شود که در باکس آفیس آخر هفته شکرگزاری خانه گوچی را شکست دهد، که نشان‌دهنده حمایت زودهنگام تماشاگران است. دیزنی همچنین با ارائه یک پنجره انحصاری ۳۰ روزه، قبل از افزودن این فیلم به دیزنی پلاس در ۲۴ دسامبر، این شانس را به آن می‌دهد تا در سینما‌ها اجرا کند.

بازنمایی روی صفحه موضوعی داغ برای صنعت فیلم است و در حالی که بسیاری از بحث‌های گسترده‌تر به موضوع کار بستگی دارد، مسلماً موضوعی مبرم‌تر برای سرگرمی کودکان است. تأثیر پروژه‌ای مانند پلنگ سیاه به هالیوود نشان داد که تمایل جوانانی که خودشان را در رسانه‌هایشان منعکس کنند، وجود دارد و از آن زمان تاکنون فشار‌های عمدی‌تری از سوی مارول و دیزنی انجام شده است تا بازنمایی کنند.

مرکز اینکه آیا آن‌ها واقعاً به این هدف می‌رسند جای بحث دارد، اما والدراما به وضوح به پتانسیل انکانتو برای داشتن چنین طنین‌اندازی برای آمریکایی‌های کلمبیایی-آمریکایی و مهاجران لاتین تبار به طور گسترده‌ است.

مطالب مرتبط