نمایش «دشت خاموش» در دو جشنواره بین‌المللی در نروژ و آمریکا

امتیاز دهید post

فیلم سینمایی «دشت خاموش» در جشنواره فیلم‌های ایرانی موزه هنر‌های زیبای واشنگتن دی سی و جشنواره فیلم ترومسا‌ی نروژ نمایش داده می‌شود.

فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری که هم‌اکنون در سینما‌های هنروتجربه روی پرده است، در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم‌های ایرانی در موزه هنر‌های زیبای واشنگتن دی سی و جشنواره بین‌المللی فیلم ترومسا‌ی نروژ به نمایش در می‌آید.

بیست و ششمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در موزه هنر‌های زیبای واشنگتن دی سی از ۱۴ تا ۳۰ ژانویه (۲۴ دی تا ۱۰ بهمن ماه) در کشور آمریکا برگزار می‌شود و فیلم «دشت خاموش» در کنار هفت فیلم بلند و چند فیلم مستند و کوتاه از ایران نمایش داده می‌شود.

همچنین سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ترومسا از ۱۷ تا ۲۳ ژانویه (۲۷ دی تا ۳ بهمن ماه) در شهر ترومسا در کشور نروژ برگزار می‌شود و فیلم «دشت خاموش» در بخشی با عنوان «بهای نابرابری» در کنار هفت فیلم دیگر از کشور‌های انگلیس، فرانسه، مکزیک و اسپانیا به نمایش در می‌آید.

این فیلم سینمایی که به زندگی و کار چند خانواده کارگری با کارفرمای خود می‌پردازد، تاکنون در بیش از ۳۰ جشنواره بین‌المللی حضور داشته و نظر بسیاری از منتقدان داخلی و خارجی و هنرمندان را به خود جلب کرده است.

تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها از فستیوال ونیز سال ۲۰۲۰ و تندیس بهترین فیلم از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، از جمله افتخارات این فیلم سینمایی است.

مطالب مرتبط