نحوه غیرفعال کردن اعلان‌ها در آیفون

امتیاز دهید post

آیفون یک ویژگی پیش فرض دارد که خاموش بودن اعلان‌های شما را به مخاطبان اطلاع می‌دهد؛ اما می‌توانید آن را غیر فعال کنید.

قابل توجه کاربران آیفون؛ ممکن است اخیرا یک iMessage ارسال کرده و هشداری کوتاه در چت دیده باشید مبنی بر این که مخاطب شما اعلان‌ها را خاموش کرده است، همراه با گزینه‌ای که در هر صورت به آن‌ها اطلاع داده می‌شود.

اگر از حالت فوکوس برای انجام این کار استفاده می‌کنید، ممکن است تلفن شما در مورد آن نیز به مخاطبینتان بگوید.

نحوه خاموش یا روشن کردن هشدار‌های وضعیت فوکوس

هنگامی که اپل iOS ۱۵ را راه اندازی کرد، حالت «مزاحم نشوید» خود را به فوکوس تبدیل و گسترش داد که گزینه‌های بیشتری را برای ترغیب افراد ارائه می‌دهد. یکی از آن‌ها امکان اشتراک گذاری وضعیت فوکوس بوده که به طور پیش فرض روشن است. برای تغییر آن، به برنامه تنظیمات بروید، روی Focus ضربه زده و هر یک از فوکوس‌های فهرست شده در آن جا را باز کنید. در زیر عنوان گزینه‌ها، وضعیت فوکوس را لمس کرده و سوئیچ کنار وضعیت اشتراک گذاری فوکوس را خاموش کنید. برای هر فوکوسی که استفاده می‌کنید باید این کار را انجام دهید.

حالا دیگر روشن کردن هشدار‌های وضعیت فوکوس، اطلاعات زیادی را به اشتراک نخواهد گذاشت، تنها به برخی از برنامه‌ها اجازه می‌دهد به افرادی که به شما پیام می‌دهند، نشان دهند که نمی‌خواهید مزاحم شوند. هرگز به آن‌ها نمی‌گوید از کدام فوکوس استفاده می‌کنید؛ با این وجود هشدار وضعیت فوکوس به مخاطب شما این فرصت را می‌دهد که در هر صورت به شما اطلاع دهد، اگر آن را خاموش کنید، این شانس را نخواهند داشت.

نکات دیگری که بهتر است درباره هشدار‌های وضعیت فوکوس بدانید

این یک ویژگی بسیار ساده در iOS است، اما چند نکته دیگر وجود دارد که ارزش دانستن در مورد آن را دارد. برای اولین بار، Driving Focus این فرصت را برای ایجاد یک پیام پاسخ خودکار ارائه می‌دهد که به مخاطب شما اجازه می‌دهد از کاری که انجام می‌دهید، مطلع شود؛ همچنین می‌توانید از این قابلیت برای ارسال پیام‌های خودکار به دلایل غیر رانندگی استفاده کنید. از صفحه اصلی تنظیمات فوکوس، روی Driving و سپس Auto-Reply ضربه بزنید. این منوی فرعی به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید که آیا پیام به هیچ کس، مخاطبان اخیر، موارد دلخواه یا همه مخاطبان ارسال نشود.

برای استفاده از فوکوس با برخی از برنامه‌ها، به تنظیمات بروید و روی یک برنامه خاص ضربه بزنید: مثلا Messages. در صورت مشاهده سوئیچ جابه‌جایی فوکوس، آن را خاموش کنید. اگر تمایل به فعال کردن هشدار‌های وضعیت فوکوس دارید ممکن است لازم باشد همان مراحل را برای روشن کردن آن در یک برنامه خاص دنبال کنید. اکنون که همه این‌ها را مرتب کرده‌اید، می‌توانید روی چیز بسیار مهم‌تری تمرکز کنید.

منبع: popsci

مطالب مرتبط