طی روزهایی که به برگزاری مراسم معارفه آیفون های ۲۰۱۸ منتهی شدند، بسیاری از تحلیلگران به گمانه زنی درباره قیمت آیفون XR پرداختند؛ ارزان قیمت ترین آیفون امسال که به جای پنل اولد موجود در آیفون XS و XS Max، از پنل نمایشگر LCD بهره می برد. این موبایل ضمناً دوربینی واحد در پشت دارد و خبری از ۳D Touch در آن نیست.

هفته گذشته راد هال، تحلیلگر موسسه گلدمن ساکس گفت که مدل ۶۴ گیگابایتی آیفون XR با برچسب قیمت ۸۴۹ دلار عرضه می شود اما در نهایت مشخص شد که قیمت مد نظر اپل، ۱۰۰ دلار از این کمتر است. مدل ۱۲۸ گیگابایتی دستگاه ۷۹۹ دلار قیمت خورده و در نهایت برای خرید مدل ۲۵۶ گیگابایتی باید ۸۹۹ دلار بپردازید. اگرچه آیفون XR پنج هفته دیرتر از دو آیفون دیگر عرضه می شود، اکثر تحلیلگران عقیده دارند که پرفروش ترین دیوایس از میان سه آیفون جدید خواهد بود.

در حالی که قیمت کمتر از انتظار آیفون XR به نفع مشتریان خواهد بود، راد هال از تاثیر آن بر درآمد اپل نگران است. به نظر وی این دیوایس با تبدیل شدن به جایگزینی ایده آل برای آیفون ۸ و ۸ پلاس، میانگین قیمت آیفون ها را کاهش داده و به درآمد کمتر اپل طی سال مالی آتی منجر خواهد شد. این تحلیلگر می گوید که حتی فروش بیشتر از انتظار آیفون XR نیز کمکی به این موضوع نخواهد کرد و کاهش درآمد، امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. گفتنی است که علاوه بر رونمایی از آیفون های جدید، اپل فروش مدل های ارزان قیمت و محبوبی مثل آیفون ۶ اس و آیفون SE را نیز متوقف کرد.

اپل آیفون هایی مطابق انتظار معرفی کرد اما مدل XR مجهز به پنل LCD قیمتی کمتر از آنچه ما تصور می کردیم دارد. به نظر ما این قیمت به صورت موثر آیفون ۸ و ۸ پلاس را منسوخ می کند و به میانگین پایین تر فروش و درآمد منجر می شود و فروش بیشتر، تنها اندکی به بهبود اوضاع کمک می کند.

The post آیا قیمت آیفون XR به درآمد سال ۲۰۱۹ اپل آسیب خواهد زد؟ appeared first on دیجیاتو.