تحریم خودرو و صنعت خودروسازی به عنوان دومین صنعت بزرگ کشور برای آمریکا از اهمیت ویژه ای برخودار است. اخيرا بر اساس اعلام دولت ایالات متحده آمریکا، دور نخست تحریم ‌ها علیه ایران آغاز شده است و بر این اساس، خودروسازی کشور با محدودیت ‌های بین‌ المللی به‌ خصوص در حوزه تامین قطعات مواجه خواهد شد.
گفته می‌ شود تحریم‌ های جدید بسیار سختگیرانه ‌تر از قبل بوده و هدف آمریکایی‌ ها از آن، فلج کردن دومین صنعت بزرگ ایران به‌ واسطه خروج شرکای خارجی، محدود کردن ارسال قطعات به ایران و کاهش شدید تولید و بیکاری کارگران است.وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، شرکت اپسیلون الکترونیکس، برای مصالحه در مورد اتهام فروش غیرقانونی لوازم خودرو به ایران و نقض تحریم ‌ها علیه این کشور، ۱.۵ میلیون دلار به دولت آمریکا جریمه پرداخت خواهد کرد.
طبق ادعاى اداره کنترل دارایی ‌های خارجی خزانه داری آمریكا این شرکت كه در کالیفرنیا قرار دارد از طریق فروش تجهزات صوتی و تصویری مورد استفاده در خودرو به شرکت اسرا اینترنشنال دبی که محصولات مذکور را در بازار ایران توزیع کرده، بر خلاف تحریم های دولت آمریکا علیه تهران عمل كرده است.

تحريم خودرو

دقیقا مشخص نیست که این قطعات توسط کدام خودروساز مورد استفاده قرار گرفته اند، اما آنچه واضح است اینکه جریمه ۱٫۵ میلیون دلاری در مقایسه با ارقام معمول در جهان خودروسازی، جریمه سنگینی تلقی نمی شود اما اداره کنترل داریی های آمریکا بر آن است که با اعمال چنین جریمه هایی، جدیت خود در اعمال تحریم های صنعت خودروسازی را به سایر شرکت ها گوشزد کرده و آن ها را از ادامه فعالیت با شرکای ایرانی بر حذر دارد.

The post جریمه یک شرکت آمریکایی بابت تسهیل فروش ضبط ماشین به ایران appeared first on دیجیاتو.