بازار خودرو همچنان ملتهب به نظر می رسد و روند افزایش قیمت خودرو ها ادامه دارد. در ابتدایی ترین روز هفته جاری همچنان شاهد افزایش قیمت خودرو ها هستیم. البته گفته می شود که این افزایش قیمت حبابی بوده و اختلاف قیمت کارخانه و حاشیه بازار خودروها غیر واقعی است. به عنوان نمونه خودرویی مثل پراید ۱۳۱ با قیمت حدودا ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از کارخانه تحویل مشتری می شود و در حاشیه بازار با قیمت ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

این در حالی است که همین خودرو در حدود ۱۰ روز پیش ۷۰۰ هزار تومان ارزان تر یعنی با قیمتی در حدود ۳۶ میلیون تومان در حاشیه بازار خرید و فروش می شد.
سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو ضمن اشاره به حبابی بودن این اختلاف قیمت به خریداران واقعی توصیه کرده که در خرید خودرو دقت کنند و آگاه باشند که وقتی فاصله قیمت یک محصول از کارخانه تا بازار به چندین میلیون تومان می‌رسد چراغ های هشدار حبابی بودن قیمت ها روشن شده و این احتمال قوت می گیرد که حباب قیمت ها شکسته شود.

مؤتمنی همچنین در مورد عدم تاثیرگذاری مثبت طرح های پیش فروش اخیر دو خودروساز بزرگ کشور عنوان کرده است که اگر خودرو‌های پیش‌فروش شده در کوتاه مدت به مشتریان تحویل داده میشد، بازار خودرو واکنش مثبت نشان داده و قیمت ها کاهش می یافت اما با توجه به اینکه زمان تحویل تعداد زیادی از خودروهای پیش فروش شده سال آینده است طبیعی است که بازار واکنش خاصی از خود نشان ندهد.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر قیمت خودرو های داخلی در ابتدایی ترین روز هفته جاری:

The post جدیدترین قیمت خودرو های تولید داخل در بازار تهران و کرج appeared first on دیجیاتو.