سیستم های اطلاع رسانی-سرگرمی خودروها که با نام اینفوتینمنت (Infotainment) شناخته می شوند، روز به روز در حال تکامل هستند. این سیستم ها اکنون با اندروید و iOS سازگاری داشته و رانندگان می توانند با اتصال موبایل های هوشمند خود، برخی از قابلیت های آنها را از طریق نمایشگر خودرو کنترل و مدیریت کنند.

ظاهرا تجهیز سیستم اینفوتینمنت به سیستم عامل اندروید، گام بعدی خودروسازان است. در این راستا اخیرا گروه رنو نیسان میتسوبیشی اعلام کرده که از سال ۲۰۲۱ محصولات سه برند اصلی از سیستم ایتفوتینمنت مبتنی بر اندروید بهره خواهند برد.

روشن است که استفاده از سیستم عامل اندروید آزادی عمل بیشتری را به ارمغان آورده و سرنشینان خودرو به امکانات گسترده تری دسترسی خواهند داشت. به گفته مقامات رنو نیسان میتسوبیشی، این سیستم عامل با یک ابزار اطلاعاتی ابری ترکیب خواهد شد.

Nissan-Qashqai-2018-1280-4e

به واسطه قرارداد امضا شده بین این گروه فرانسوی-ژاپنی و شرکت گوگل، وظیفه مسیریابی به اپلیکیشن Maps سپرده می شود. فروشگاه گوگل پلی نیز بهینه سازی شده و رانندگان اپلیکیشن های خودرویی مخصوص را راحت تر پیدا خواهند کرد.

جالب اینکه پس از تجهیز به سیستم عامل اندروید، برخی از امکانات خودروها به صورت صوتی از طریق گوگل Assistant قابل کنترل خواهد بود.

android-to-power-nissan-renault-and-mitsubishi-cars-from-2021-128702_1 (1)

یکپارچگی اندروید با سیستم ابری که توسط گروه رنو نیسان میتسوبیشی توسعه یافته، ارایه آپدیت های نرم افزاری از راه دور را میسر می کند، همچنین به خودروسازان اجازه می دهد در زمان های ضروری محصولاتشان را عیب یابی کنند.

با شنیدن این خبر شاید افرادی که دارای تلفن های همراه ساخت اپل هستند، نسبت با سازگاری موبایل های خود با محصولات آتی گروه رنو نیسان میتسوبیشی ابراز نگرانی کنند، اما خوشبختانه برندهای اصلی آن قول داده اند که سیستم اینفوتینمنت مدل های مختلفشان با iOS و دیگر سیستم عامل ها کاملا همخوانی خواهد داشت.

Mitsubishi-Outlander_Sport-2018-1280-0b

آقای کال موس (Kal Mos) مدیر بخش ارتباطات خودرویی گروه رنو نیسان میتسوبیشی در این باره گفته:

با یکپارچگی پلتفرم اندروید و سیستم اینفوتینمنت، ما سطح جدیدی از هوشمندسازی را به خودروهای متصلمان اضافه می کنیم. با افزوده شدن گوگل Maps و Assistant به سیستم اینفوتینمنت این گروه، مشتریان ما بعضی از اپلیکیشن های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی را در زیر نوک انگشتان خود خواهند داشت.

2019-renault-kadjar-gets-more-attractive-plusher-13-liter-tce-gpf-engine_3

بهره گیری از سیستم عامل اندروید، یکی از ابزارهای مدیران گروه رنو نیسان میتسوبیشی در تحقق هدف فروش سالانه ۱۴ میلیون دستگاه خودرو تا پایان سال ۲۰۲۲ به شمار می رود. ارایه ۱۲ مدل الکتریکی کاملا جدید، برنامه دیگر این گروه برای ۵ سال آینده است.

ناگفته نماند سال گذشته ولوو نیز از برنامه خود برای نصب سیستم عامل اندروید بر روی محصولاتش خبر داده بود.

The post گروه رنو نیسان میتسوبیشی خودروهای خود را به سیستم عامل اندروید مجهز می کند appeared first on دیجیاتو.