اگر جستجوی کوچکی در دنیای ویدئوی های مسابقات اتومبیل رانی داشته باشید، به احتمال قوی درست شبیه ما ویدئویی از مسابقه بین تسلا مدل ۳ پرفورمنس و رودستر اسپرت ۲۰۱۰ نخواهید یافت. احتمالا این نخستین بار است که یک مسابقه بین جدیدترین و قدیمی ترین مدل تسلا برگزار شده است.
این روزها پرچمدار تسلا یعنی تسلا مدل ۳ پرفورمنس را در مسابقات گوناگونی می بینیم، اما حضور قدیمی ترین خودروی تولیدی تسلا یعنی رودستر کمی برای همه غیرعادی است.

در نگاه اول و در صورتی که شما اندکی با مشخصات این دو خودرو آشنا باشد احتمالا نتیجه مسابقه در اختیار مدل قدیمی تر یعنی رودستر مدل ۲۰۱۰ است اما هیچ چیز در دنیای خودروها قابل پیش بینی نیست. بسیار رایج است خودرویی با قدرت موتور بیشتر نتیجه درگ ریس را به حریف خود واگذار کرده است.

۲۷۱ اسب بخار قدرت، قیمت پایه ای ۶۴ هزار دلاری، باتری های ۷۵ کیلووات ساعتی ۳۵۰ ولتی لیتیوم یونی، نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت تنها بخشی از مشخصات تسلا مدل ۳ پرفورمنس می باشند.

در مورد مشخصات تسلا رودستر اسپرت ۲۰۱۰ نیز می توان به قدرت ۲۸۸ اسب بخاری، باتری های ۵۶ کیلووات ساعتی ۳۷۵ ولتی لیتیوم یونی، مسافت قابل پیمایش با یکبار شارژ ۳۹۵ کیلومتری، گشتاور ۴۰۰ نیتوتن متری اشاره کرد.

از شما دعوت می کنیم که به تماشای مسابقه بین این دو خودرو بنشینید.

همانطور که مشاهده می کنید زمین مسابقه به خصوص در زمان شروع اندکی مرطوب است. به محض روشن شدن چراغ سبز و حرکت خودروها رودستر مسابقه را به دست گرفته و تا اواسط زمین مقام اول به این خودرو اختصاص می یابد اما در مجموع این تسلا مدل ۳ پرفورمنس است که در جایگاه نخست قرار می گیرد.

با توجه به شتاب و قدرتی که رودستر از خود به نمایش می گذارد به نظر می رسد که تولیدات کمپانی پورشه و سایر خودروسازان به نام می تواند رقبای شایسته ای برای این خودرو باشند و احتمالا درگ ریس بین این خودروها می تواند به معنای واقعی کلمه جذاب باشد.

کانال یوتیوب Vivianna Van Deerlin در شرح این ویدئو عنوان کرده است که مسابقه بین یک دستگاه تسلا رودستر اسپرت ۲۰۱۰ و مدل ۳ پرفورمنس برگزار شده و نتیجه آن به شرح زیر می باشد:

مدل ۳ پرفورمنس: با مجموع زمانی ۱۱٫۸۳۸ ثانیه و نهایت سرعت ۱۸۳٫۷۸ کیلومتر بر ساعت و ریاکشن تایم ۰٫۹۵۵ ثانیه

رودستر اسپرت ۲۰۱۰: با مجموع زمانی ۱۲٫۹۵۹ ثانیه و نهایت سرعت ۱۶۲٫۷۵ کیلومتر بر ساعت و ریاکشن تایم ۰٫۴۹۶ ثانیه

با توجه به زمان های ثبت شده اختلاف این دو خودروی تسلا در مسیر یک چهارم مایلی در حدود ۰٫۶۶۲۳ ثانیه است.

The post درگ تسلا مدل ۳ پرفورمنس در مقابل تسلا رودستر اسپرت ۲۰۱۰ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.