دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

جیمز گان با پیوستن به جهان بزرگ دی.سی بعد از اخراج توسط دیزنی از جهان سینمایی «نگهبانان کهکشان» مارول حرکت بزرگی انجام داد. کمپانی برادران وارنر تایید کرد که با جیمز گان برای نوشتن فیلمنامه «جوخه انتحار ۲» قرارداد امضا کرده‌اند. و طبق برخی گزارش‌ها حتی ممکن است جیمز گان کارگردانی قسمت دوم «جوخه انتحار» را هم برعهده بگیرد.

این اولین پروژه مهم جیمز گان بعد از اخراجش از دیزنی است. گان بخاطر توییت‌هایی که در گذشته کرده بود و هنوز در فضای آنلاین وجود داشت، اخراج شد. او در آن توییت‌های مجادله‌برانگیز با موضوعاتی مثل تعدی و کودک‌آزاری شوخی کرده بود.

اولین فیلم «جوخه انتحار» توسط دیوید آیر کارگردانی شده بود و آگوست سال ۲۰۱۶ روی پرده سینماها رفت. فیلم پرستاره‌ای که بازیگرانی چون ویل اسمیت و مارگو رابی در آن بازی می‌کردند و جرد لتو هم نقش جوکر را بازی می‌کرد. منتقدان در نقدهایشان انواع و اقسام ناسزاها را نصیب فیلم کردند. اما فیلم در گیشه ثابت کرد که یک بلاک باستر درست و حسابی است. «جوخه انتحار» نزدیک ۷۵۰ میلیون دلار فروش جهانی داشت و بودجه تولید آن ۱۷۵ میلیون دلار بود درنتیجه با اطمینان می‌شد گفت که تهیه‌کنندگان سود کردند.

گان کارگردان-نویسنده دوست‌داشتنی پشت فیلم‌ «نگهبانان کهکشان» و قسمت دومش بود. وقتی دیزنی او را اخراج کرد مشغول کار روی قسمت سوم این سری فیلم‌ها بود. روز بیستم جولای بخاطر توییت‌هایش دیزنی او را اخراج کرد و با وجود عذرخواهی گان و حمایت بازیگران و طرفداران از او کمپانی از تصمیم‌اش عقب‌نشینی نکرد. «نگهبانان کهکشان» هم در گیشه فیلم موفقی بود و هم منتقدان نقدهای مثبتی رویش نوشتند.

این اولین‌بار نیست که جهان دی.سی یکی از استعدادهای مارول را زیر پر و بال خودش می‌گیرد. کارگردان «انتقام‌جویان» جاس ودون بعد از اینکه زاک اسنایدر سر یک پروژه تراژدی شخصی یعنی مرگ پسرش از فیلم «لیگ عدالت» کناره‌گیری کرد به جای او فیلم را کارگردانی کرد. منابع آگاه می‌گویند که نسخه «جوخه انتحار» جیمز گان ادامه فیلم آیر نیست و برداشت تازه‌ای از این قصه ابرقهرمانی دی.سی است.

اخبار مربوط به ماجراهای جیمز گان را از اینجا بخوانید:
اخراج جیمز گان کارگردان فیلم‌های ابرقهرمانی نگهبانان کهکشان از مارول

هزاران نفر خواستار استخدام مجدد جیمز گان، کارگردان «نگهبانان کهکشان» شدند

The post جیمز گان در یک اعلام رسمی به «جوخه انتحار» دی.سی پیوست appeared first on دیجی‌کالا مگ.