بعد از ظهر دیروز (دوشنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰) لیست کامل نامزدهای نود و دومین دوره اسکار اعلام شد. فیلم جوکر ساخته تاد فلیپس با ۱۱ نامزدی در صدر قرار دارد.
بعد از جوکر بیشترین تعدادی نامزدی‌ها به ترتیب متعلق است به فیلم‌های روزی روزگاری در هالیوود، مرد ایرلندی و۱۹۱۷ هرکدام با ۱۰ نامزدی و در رتبه سوم انگل، داستان ازدواج وجوجو خرگوشه هر کدام با ۶ نامزدی.
در بخش بهترین فیلم ۹ فیلم از جمله فورد در برابر فراری، مرد ایرلندی، جوجو خرگوشه، جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود و انگلبا هم به رقابت می‌پردازند.
فیلم کره‌ای انگل هم در بخش بهترین فیلم و هم در بخش بهترین فیلم خارجی نامزد است و اولین فیلم کره ای در تاریخ است که موفق به کسب نامزدی اسکار شده است. (انگل در جشنواره کن نیز تاریخ ساز شد و عنوان اولین فیلم کره‌ای که موفق به کسب نخل طلایی شده را از آن خود کرد).
مراسم اهدای جوایز نود و دومین دوره اسکار روز ۹ فوریه (۲۰ بهمن) در لس‌انجلس برگزار می‌شود. مراسم امسال هم مانند سال گذشته یک مجری ثابت نخواهد داشت.

لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۰

بهترین فیلم:

Ford v Ferrari
The Irishman
“Jojo Rabbit”
Joker
“Little Women”
Once Upon a Time…in Hollywood
Marriage Story
Parasite
“۱۹۱۷”

بهترین کارگردان:

بونگ جون هو Parasite
سم مندس ۱۹۱۷
تاد فیلیپس Joker
مارتین اسکورسیزی The Irishman
کوئنتین تارانتینو Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر زن:

زنان کوچک

سینتیا اریوو Harriet
اسکارلت جوهانسون Marriage Story
سیرشا رونان Little Women
شارلیز ترون Bombshell
رنی زلوگر
Judy

بهترین بازیگر مرد:

درد و شکوه اسکار

آنتونیو باندراس Pain and Glory
لئوناردو دی‌کاپریو Once Upon a Time in Hollywood
واکین فینیکس Joker
آدام درایور Marriage Story
جاناتان پرایس The Two Popes

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

لورا درن و اسکارلت جوهانسون

کتی بیتز Richard Jewell
لورا درن Marriage Story
اسکارلت جوهانسون Jojo Rabbit
فلورنس پیو Little Women
مارگو رابی Bombshell

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

روزی روزگاری در هالیوود

تام هنکس A Beautiful Day in the Neighborhood
سر آنتونی هاپکینز The Two Popes
آل پاچینوThe Irishman
جو پشی The Irishman
برد پیت Once Upon a Time in Hollywood

بهترین فیلم نامه اقتباسی:

رابرت دنیرو

The Irishman استیون زایلیان
Jojo Rabbit تایکا وایتیتی
Joker تاد فیلیپس و اسکات سیلور
Little Women گرتا گرویگ
The Two Popes آنتونی مک‌کارتن

بهترین فیلم نامه اورجینال:

۱۹۱۷ سم مندس و کریستی ویلسون
Knives Out رایان جانسون
Marriage Story نوآ بامباک
Once Upon a Time in Hollywood کوئنتین تارانتینو
Parasite بونگ جون-هو و جین وون هان

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:

فیلم سینمایی انگل سونگ کانگ هو

Corpus Christi لهستان
Honeyland مقدونیه شمالی
Les Miserables فرانسه
Pain and Glory اسپانیا
Parasite کره جنوبی

بهترین فیلم‌برداری:

فیلم 1917 فیلمبردار راجر دیکینز

راجر دیکنز ۱۹۱۷
رودریگو پریتو The Irishman
لارنس شر Joker
جارین بلاشکا
The Lighthouse
رابرت ریچاردسون Once Upon a Time in Hollywood

بهترین طراحی لباس:

اسکارلت جوهانس سم راکول

Jojo Rabbit
Once Upon a Time in Hollywood
The Irishman
Joker
Little Women

بهترین تدوین:

کریستین بیل فورد در برابر فراری

Ford v Ferrari
The Irishman
Jojo Rabbit
Joker
Parasite

بهترین موسیقی متن اورجینال:

تیموتی شالامی

۱۹۱۷
Joker
Little Women
Marriage Story
Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین آهنگ اورجینال:

فیلم سینمایی راکت‌من

I Can’t Let You Throw Yourself Away از انیمیشن Toy Story 4
I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
I’m Standing With You از فیلم
Breakthrough
Into the Unknown از انیمیشن Frozen 2
Stand Up از فیلم Harriet

بهترین تدوین صدا:

Ad Astra برد پیت جیمز گری

۱۹۱۷
Ad Astra
Ford v Ferrari
Joker
Once Upon a Time in Hollywood

بهترین میکس صدا:

جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر

۱۹۱۷
Ford v Ferrari
Joker
Once Upon a Time in Hollywood
Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین طراحی صحنه:

دی‌کاپریو ، تارانتینو و پیت؛ روزی روزگاری هالیوود فانتزی

۱۹۱۷
The Irishman
Jojo Rabbit
Once Upon a Time in Hollywood
Parasite

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو:

۱۹۱۷
Bombshell
Maleficent: Mistress of Evil
Judy
Joker

بهترین جلوه‌های ویژه:

انتقام‌ جویان: پایان بازی 2019 سینما

Avengers: Endgame
1917
The Irishman
The Lion King
Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین انیمیشن کوتاه:

دختر

(Dcera (Daughter
Hair Love
Kitbull
Memorable
Sister

بهترین انیمیشن:

How to Train Your Dragon: The Hidden World
I Lost My Body
Klaus
Missing Link
Toy Story 4

بهترین فیلم کوتاه:

Brotherhood
Nefta Football Club
The Neighbors’ Window
Saria
A Sister

بهترین مستند کوتاه:

In the Absence
(Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl
Life Overtakes Me
St. Louis Superman
Walk Run Cha-Cha

بهترین مستند:

American Factory
The Cave
The Edge of Democracy
For Sama
Honeyland

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: بلاگ نماوا” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

نوشته فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۰ اولین بار در بلاگ نماوا. پدیدار شد.