فهرست کامل فیلم های آینده مارول با شرح جزئیات کلیدی

امتیاز دهید post

در اینجا اخباری درباره‌ی تاخیر در پخش فیلم مرد عنکبوتی 3 Spider-Man 3 و نیز خبرهای مهمی درباره‌ی فیلم پلنگ سیاه 2 Black Panther 2 می‌خوانیم. خبرهای جدیدی از تاریخ‌های تازه‌ی اکران و توضیحات و جزئیات بیشتری درباره‌ی فیلم‌‌های بعدی مارول از بیوه‌ی سیاه‌ Black Widow، مرد مورچه‌ای 3 Ant Man 3 و اترنالز یا جاودانگان Eternals گرفته تا شنگ‌ ‌چی Shang-Chi و سایر فیلم‌ها نیز در دست داریم.
در اواخر امسال فاز چهارم نمایش فیلم‌های دنیای سینمایی مارول با فیلم بیوه‌ی سیاه‌ آغاز خواهد شد. (دست‌کم تا این لحظه چنین برنامه‌ای در مد نظر است.) متاسفانه به سبب وضعیت همه‌گیری بیماری کرونا در سراسر جهان که تولید فیلم‌ها را به تعویق انداخته و سالن‌های نمایش فیلم را به تعطیلی کشانده، این فیلم تنها اثر استودیوهای مارول خواهد بود که در سال 2020 در سطح جهان به نمایش در خواهد آمد و هنوز به اینکه چه زمانی سالن‌های سینما و تولیدات معوق مانده از سر گرفته خواهند شد، هیچ اشاره‌ای نشده است. اما اگر شما فهرست تولیدات سینمایی آینده‌ی مارول را که ما در اینجا ارائه کرده‌ایم تاکنون پی گرفته باشید، حتماً می‌دانید که استودیوی مارول نقشه‌هایی برای ساخت فیلم‌هایی دارد که تا اواسط 2020 به درازا خواهد کشید و حالا تردیدی نیست که به 2021 نیز خواهد کشید؛ کاراکتر یلنا با بازی فلورنس پیو یکی از ستارگان فیلم بیوه‌ی سیاه در تعداد دیگری از این پروژه‌ها نیز حضور خواهد داشت.
مارول طی تابستان 2019 با پخش چهارمین فاز از آثار برگزیده‌ی سینمایی و تلویزیونی‌اش موجی بزرگ به راه انداخت. مارول دست به افشای فهرست بازیگران فیلم آینده‌اش اترنالز زد و دست‌کم برای دو فیلم آینده‌ی مرد عنکبوتی با کمپانی سونی به توافق رسید. آن‌ها همچنین اندکی از جزئیات فاز پنجم دنیای سینمایی مارول را برای عموم افشا کردند، از جمله اینکه ماهرشالا علی برای ایفای نقش در تیغه Blade قرارداد امضا کرده است. در نتیجه با فرارسیدن پاییز و زمستان باید منتظر اتفاقات و خبرهای جدیدی درباره‌ی پروژه‌های تازه‌ای بود که مارول به دنبال نویسنده‌هایی برای آن‌هاست و نیز اخباری درباره‌ی کنار گذاشتن برخی کارگردان‌ها و اینکه ترکیب مارول و دیزنی+ به‌علاوه‌ی ابتکارعمل‌های تازه‌شان، مولفه‌ای کلیدی در استراتژی این کمپانی‌ها برای چند سال بعدی خواهد بود. ما در این فهرست برخی از مهم‌ترین آثار در دست ساخت کمپانی مارول را آورده‌ایم که از نیمه‌ی دوم پارسال مراحلشان در دست انجام است و همه‌ی تعویق‌های مربوط به بیماری کووید 19 را نیز در زمانبندی پخش جامع فیلم‌ها (و شوهای تلویزیونی) آینده‌ی استودیوهای مارول لحاظ کردیم، و نیز تقویمی درخور از فیلم‌هایی که مارول برای 2023 در سر دارد را نیز آورده‌ایم.
(اگر می‌خواهید از اخیرترین تعویق‌ها بدانید، خدمتتان عرض می‌کنیم که فیلم مرد عنکبوتی 3 که قرار بود شش نوامبر 2021 بر پرده‌ی سینماها بیاید حالا قرار است که در 17 دسامبر 2021 در سینماها پخش شود. و تازه باید به یاد داشت که زمان پخش قبلی این فیلم جولای 2021 بوده است که زمانبندی متداولی برای سری جدید فیلم مذکور به شمار می‌آید.)
طبق معمول ما این صفحه را بر اساس داده‌های جدید و جزئیات تازه‌ی کمپانی‌های مذکور مدام به روز خواهیم کرد. و حواستان باشد اگر فیلم‌هایی چون انتقام‌جویان: پایان بازی Avengers: Endgame و مرد عنکبوتی: دور از خانه Spider man: Far from home را ندیده‌اید با خواندن ادامه‌ی این مطلب ممکن است داستان فیلم‌ها لو برود.

فیلم‌هایی که در فاز چهارم به نمایش در خواهند آمد

آنچه در ادامه می‌آید پروژه‌هایی هستند که مارول زمان پخش‌شان را اعلام کرده است. این فیلم‌ها تمامیت فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را نشان می‌دهند و بعضی از آن‌ها دنباله‌هایی بر سری‌های قبلی به شمار می‌آیند. اما دست‌کم این احتمال وجود دارد که یک فیلم کاملاً جدید هم در بین‌شان وجود داشته باشد.

فالکون و سرباز زمستان The Falcon And the Winter Soldier
زمان نمایش: پاییز 2020

 • آنچه می‌دانیم:

نقش‌های اصلی این مینی‌سریال به‌عهده‌ی آنتونی مکی و سباستین استن است و داستانش حول وقایع فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی دور می‌زند. بنا به گزارش‌های رسیده این سری‌ها به شخصیت سم ویلسون/فالکون (با بازی مکی) می‌پردازند، در انتهای این سری‌ها سپر و جلیقه‌ی کاپیتان آمریکا و لقب «کاپیتان آمریکا» از طرف استیو راجرز (با بازی کریس اونس) به سم داده می‌شود. احتمالاً هم او و هم باکی (استن) خواهند کوشید که در جامعه‌ی جریان غالب ادغام شوند. امیلی ونکمپ در این فیلم در نقش شارون کارتربازمی‌گردد و دنیل برول بار دیگر در نقش بارون هلموت زمو بازی می‌کند، همان مردی که انتقام‌جویان را در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی به زیر می‌کشد. وایت راسل نیز در نقش جان واکر ــ مامور معروف آمریکایی کمیک‌های مارول ــ به تیم بازیگرانی ملحق می‌شود که برای بازی در نقش‌های قبلی به این فیلم برمی‌گردند. او احتمالاً به‌عنوان کاپیتان جایگزین برای کاپیتان آمریکا انتخاب خواهد شد حتی با اینکه سم با میراث استیو دست‌وپنجه نرم می‌کند. تولید این فیلم در سال 2019 با نمایش برنامه‌ریزی‌شده‌ی ماه آگوست برای کمپانی دیزنی+ آغاز شد اما به خاطر بیماری کووید 19 ناچار به تاخیر افتاد و طبق آخرین اخبار این فیلم در پاییز 2020 پخش خواهد شد.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

این برنامه همچون اولین تلاش‌های تلویزیونی استودیوی مارول خطوط کلی دنیای مارول پس از فیلم ‌پایان بازی را پیش خواهد برد، همانطور که در مورد فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه نیز چنین شد. آیا آکوردهای سوکویا همچنان کارا خواهند بود؟ آیا شخصیت‌های اصلی باید با یک‌جور عاملیت حکومتی قرارداد ببندند؟ در کمیک‌های مربوط به این فیلم مامور آمریکایی برای کمیسیون فعالیت‌های فراانسانی کار می‌کرد، و همین خط روایی ما را به شک می‌اندازد که تصمیم سم و باکی در جنگ داخلی عواقبی به بار خواهد آورد که حتی ذره‌ای نمی‌توانند پیش‌بینی‌اش کنند.

بیوه‌ی سیاه Black Widow
زمان نمایش: 6 نوامبر 2020

 • آنچه می‌دانیم:

این فیلم اولین بار در ژانویه‌ی 2018 با اعلام این خبر که ژاک شفر نوشتن فیلم‌نامه‌اش را به عهده دارد بر سر زبان‌ها افتاد. همچنین اخبار قرارداد کیت شورتلند کارگردان فیلم لوره Lore در ژانویه‌ی 2018 به‌عنوان کارگردان بیوه‌ی سیاه، این فیلم را به یکی از سریع‌ترین پروژه‌های مارول بدل کرد. در این فیلم دیوید هاربر در نقش الکسی ــ یا همان نگهبان قرمز ــ و فلورنس پیو در نقش یلنا و او.تی. فاگبنلی در نقش میسون و ریچل وایس در نقش ملینا بازی خواهند کرد. داستان این فیلم پس از کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی اتفاق می‌افتد و پیرنگ آن حول ناتاشا رومانف (با بازی اسکارلت جوهانسون) می‌چرخد که به بلوک شوروی سابق باز می‌گردد تا با برخی مسائل لاینحل دست‌وپنجه نرم کند و با «خانواده‌ی» جاسوسش رویارو شود ــ گرچه این امکان هنوز وجود دارد که فیلم یک‌جور وهم باشد، وهم روح نات که در ورمیر آرام گرفته است. آنچه بنا به گفته‌ی شورتلند واقعاً می‌دانیم این است که فیلم به‌منزله‌ی یک میانجی برای انتقال و جابه‌جایی پروتاگونیست فیلم از شخصیت ناتاشا به شخصیت یلنا عمل می‌کند و یک‌جور «آخرین هورا» برای جوهانسون به شمار می‌آید که بعد از این پروژه دنیای سینمایی مارول را ترک خواهد کرد. شورتلند به مجله‌ی امپایر گفت: «اسکارلت بسیار با محبت و دلپذیر است و می‌پذیرد که نقشش را به دیگری بدهد در نتیجه قرار است یک خط داستانی زنانه‌ی دیگر را پی بگیریم.» دیزنی در 17 مارس اعلام کرد که پخش این فیلم را به سبب همه‌گیری کرونا به تعویق انداخته است و بعداً در 3 آوریل خبر زمان جدید پخش فیلم را 6 نوامبر 2020 اعلام کرد. با اعلام این خبر تلویحاً تایید شد که سال جاری اولین سالی خواهد بود که در آن، طی زمانی طولانی تنها یکی از محصولات دنیای سینمایی مارول را بر پرده خواهیم دید.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

فلش‌بک‌هایی که درباره‌ی تمرین نات در فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران وجود دارند به ایده‌هایی گره می‌خورند که در سری‌های تلویزیونی کوتاه مارول به‌عنوان مامور کارتر مارول بررسی شدند. همان مجموعه‌ای که می‌دانیم این فیلم‌ها به لطف نقش فرعی ادوین جارویس (با بازی جیمز دار‌سی) در پایان بازی بدان اذعان دارند ــ فیلمی که در آن یک مامور مخفی تعلیم‌دیده‌ی شوروی برای نابود کردن پگی کارتر (با بازی هارلی آتول) قرارداد امضا می‌کند. پگی ضمن تحقیق درباره‌ی این عملیات، تشکیلاتی بی‌رحم را کشف می‌کند که متهم به پدید آوردن مامورهای مخفی با استفاده از روش‌هایی هستند که دستشان در فلش‌بک‌های آلترون رو می‌شود. هم نات و هم یلنا از دل این برنامه بیرون آمده‌اند که در آن دوران به‌عنوان برنامه‌ی اتاق قرمز مشهور بود و به نظر می‌رسد که یلنا به محض آنکه ناتاشا دنیای سینمایی مارول را ترک کند سفر بیوه‌ی سیاه‌ را ادامه خواهد داد.

اترنالز یا جاودانگان Eternals
زمان نمایش: 12 فوریه‌ی 2021

اترنالز
 • آنچه می‌دانیم:

در آپریل 2018 ریاست استودیوهای مارول، کوین فایگی خبر از ساخت فیلمی بر اساس کتاب کمیک اترنالز داد و فکر تولید این فیلم از آن زمان در حال رشد و گسترش بود. طولی نکشید که کلوئه ژائو سازنده‌ی فیلم The Rider به‌عنوان کارگردان این فیلم انتخاب شد. اترنالز بر اساس شخصیت‌ها و موقعیت‌هایی که جک کربی تخیل کرده، نژادی از پیشا‌ـ‌انسان‌های شدیداً قدرتمندی هستند که به وسیله‌ی سلستیال‌ها برای مهار میزان انبوهی از «انرژی کیهانی» مهندسی شده‌اند. به دنبال این ماجرا چندین نسل جنگ داخلی و جنگ‌هایی علیه آزمایش‌ دیگر سلستیال موسوم به منحرفان یا همان The Deviants نتیجه شد. این فیلم بر یک نامیرا به نام سرسی با بازی جما چان تمرکز خواهد کرد که قدرت‌های پروازکردن، نیرومندی، نامیرایی و دست‌کاری مولکولی را دارد. تیم تائیدشده‌ی بازیگران این فیلم تا این لحظه شامل این‌هاست: ریچارد مدن در نقش ایکاریس، کمیل نانجیانی در نقش کینگو، لورن ریدلاف در نقش ماکاری، برایان تایری هنری در نقش فاستوس، سلما هایک در نقش آجاک، لیا مک‌هیو در نقش اسپرایت، دان لی در نقش گیلگمش، آنجلینا جولی در نقش تینا و کیت هرینگتون در نقش دین ویتمن که همان شوالیه‌ی سیاه است. این فیلم همچنین اولین تلاش واقعی مارول برای گنجاندن شخصیت‌های گی چون فاستوس است که بنا بر خبرها مدام با مردی ازدواج می‌کند و فرزندی را با او بزرگ می‌کند. فعلاً فیلم اترنالز همچنان قرار است در ماه نوامبر پخش شود. تولید این فیلم در اوایل ماه فوریه به پایان می‌رسد، در نتیجه این فیلم با آن تاخیری مواجه نخواهد شد که سریال فالکون و سرباز زمستان فعلا با آن رویاروست. آنطور که ما در ماه قبل پیش‌بینی کردیم فیلم بیوه‌ی سیاه‌ قرار است جای فیلم اترنالز در جدول زمانبندی سال 2020 را بگیرد و در نتیجه این فیلم به جدول زمانبندی سال 2021 خواهد رفت و تقریباً همه‌ی فاز چهار دنیای سینمایی مارول و طرح‌های فاز پنج نیز با این جابه‌جایی به تعویق می‌افتند.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

از آنجا که اترنالز و سلستیال‌ها موجوداتی بسیار پیر و قدرتمند هستند ــ سلستیال‌ها جز کهن‌سال‌ترین موجودات عالم به شمار می‌آیند ــ تقریباً به سراغ همه می‌روند. وقتی کری از قضا درباره‌ی اترنالز مطلع شد آن‌ها سعی کردند آزمایش سلستیال را مشابه‌سازی کنند و ناانسان‌ها را روی زمین بیافرینند. در دنیای 616 مارول خود تانوس به اترنالز مرتبط می‌شود آن هم به لطف کلون‌سازی اترنالز از تایتان در گذشته‌ای دور. در این بین سلستیال‌ها در جریان نمایش دو سری از فیلم نگهبانان کهکشان پیشاپیش به نمایش درآمده‌اند. در فیلم اول نگهبانان کهکشان یکی از سلستیال‌ها را از طریق هولوگرام یک مجموعه‌دار (با بازی بنیسیو دل تورو) می‌بینیم که سنگ قدرت را برای ما توضیح می‌دهد. و در فیلم دوم نگهبانان کهکشان پدر اگوی (با بازی کرت راسل) شخصیت اصلی یعنی پیتر کوئیل (با بازی کریس پرت) خودش را به‌عنوان یک سلستیال می‌شناساند. خواه‌ناخواه این یعنی شخصیت زیرانِ آزمونگر در فیلم اترنالز یا هر فیلم دیگر باقی‌مانده از سری آثار دنیای سینمایی مارول حضور خواهد داشت.

وانداویژن Wandavision
زمان نمایش: 2021

وانداویژن
 • آنچه می‌دانیم:

در این مینی‌سریال الیزابت اولسن در نقش واندا ماکسیموف ــ یا همان جادوگر سرخ ــ و پل بیتانی در نقش ویژن از نو بازی خواهند کرد. اما چنین چیزی چطور ممکن است؟ ویژن که در انتقام‌جویان: جنگ‌ ابدیت مرده بود و یکی از آن قهرمان‌های خوش‌شانسی به حساب نمی‌آمد که در جریان دومین ضربه‌ی تانوس زنده شده بودند. اولسن زمانی گفته بود که این سری‌ها واندا و ویژن را به یک صحنه‌پردازی دهه‌ی پنجاهی خواهند برد، و این حرف او اشاره دارد به اینکه سری‌های مذکور ممکن است سرنخ‌هایشان را از کتاب کمیک سال 2015 به اسم ویژن گرفته باشند. در آن داستان به قلم تام کینگ و گابریل والتا، ویژن خانواده‌ی هسته‌ای ایده‌آل خودش را آفریده است. ویژن به مسیر اشتباهی درمی‌افتد. در نشست آگوست گذشته‌ی باشگاه هواداران دیزنی، ژاک شفر گفت که این فیلم کمابیش به سبک‌وسیاق «کمدی موقعیت» خواهد بود، یک‌جور «شبه‌ماجراجویی دنیای سینمایی مارول». یک فیلم تبلیغاتی کوتاه که بعدها به‌صورت زنده در جریان لیگ فوتبال آمریکایی پخش شد، واندا و ویژن را نشان داد که موقعیت‌های گوناگونی را از جمله به سیاق کمدی‌های موقعیت دهه‌های هفتاد و هشتاد تجربه می‌کنند. البته پخش این تیزر هیچ چیز را برای مخاطب روشن‌تر نکرد، مثلاً اینکه چطور شده که واندا دارد این کارها را می‌کند و آیا واقعاً او در این فیلم چنین می‌کند. در این بین مونیکا رمبو (با بازی تیونا پریس) که حالا بزرگ شده، سروکله‌اش پیدا خواهد شد تا احتمالاً واندا را به زمان حال برگرداند. در نشست باشگاه هواداران دیزنی کوین فایگی اعلام کرد که کت دنینگز به تیم بازیگران فیلم پیوسته است و نقشش به‌عنوان دارسی لوئیز در فیلم ثور Thor را بار دیگر اجرا خواهد کرد و رندل پارک نیز نقشش به‌عنوان مامور جیمی وو در فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک را بار دیگر خواهد پذیرفت. و برای تاکید بیشتر بر حس‌وحال کمدی موقعیت، کاترین هان نیز در نقش یک «همسایه‌ی فضول» در صحنه‌هایی با نوار خنده ظاهر خواهد شد. انتظار می‌رود این مینی‌سری که تولیدش همزمان با فالکون و سرباز زمستان پایان می‌یابد در سال 2021 به نمایش درآید، گرچه کمپانی دیزنی + هنوز به‌طور رسمی این را اعلام نکرده است.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

اتفاقاتی که در این مجموعه می‌افتند مستقیماً با فیلم‌ دکتر استرنج در چنددنیایی دیوانگی Doctor Strange in the Multiuniverse of Madness مرتبط است که در آن نیز الیزابت اولسن ایفای نقش خواهد کرد.

شانگ‌ـ‌چی و افسانه‌ی ده حلقه Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings
زمان نمایش: 7 مه 2021

 شانگ‌ـ‌چی و افسانه‌ی ده حلقه
 • آنچه می‌دانیم:

در ماه مارس 2019 کاشف به عمل آمد که دستین دنیل کرتون کارگردان فیلم Short Term 12 فیلمی را بر اساس کتاب کمیک دهه‌ی هفتادی مارول به نام دستان شانگ‌ـ‌چی: استاد کنگ‌فو کارگردانی می‌کند. شانگ‌ـ‌چی در این کمیک پسر یک شرور افسانه‌ای درجه یک به نام فو من‌چو بود. او به حقایق درباره‌ی کاروبار پدرش پی می‌برد و از مهارت هنرهای رزمی‌اش بر علیه پدرش و نیز بر علیه سایر شخصیت‌های منفی که آماده‌ی نبرد با دستان قدرتمند او هستند استفاده می‌کند. اما با در نظر گرفتن اینکه فو من‌چو یکی از معدود شخصیت‌هایی است که کمپانی والت‌دیزنی مالکیتی بر آن ندارد، هواداران آنلاین از قبل درباره‌ی پدر شانگ‌‌ـ‌چی حدس و گمان‌هایی زده‌اند، پدری که مارول آن را در کتاب‌هایش به یک شخصیت شرور نامیرای متفاوت تبدیل کرد و می‌تواند همان شخصیت ماندارین «واقعی» در فیلم کوتاه بلوری مرد آهنین 3 Iron Man 3 باشد که ورد زبانش عبارت «همه‌ی ستایش‌ها از آن پادشاه باد!» بود. مارول در نشست علاقه‌مندان کتاب‌های کمیک، عنوان کامل این فیلم و زمان پخش آن را اعلام کرد، زمان پخش آن بنا به حدس ما جای دنباله‌ی فیلم پلنگ سیاه را خواهد گرفت، همچنین مارول فهرست بازیگران این فیلم را اعلام کرد، از جمله سیمو لیو در نقش شانگ‌ ‌چی، آکوافینا در نقشی که بعداً اعلام خواهد شد و تونی لیانگ بازیگر فیلم سرسخت HardBoiled در نقش یک ماندالین واقعی. همچنانکه کمپانی دیزنی تدریجاً تولید فیلم‌های در دست ساختش را متوقف کرد، کرتون تست کرونا داد و خودش را در 12 مارس قرنطینه کرد، در حالی که فیلمبرداری دومین بخش این فیلم همچنان ادامه داشت. نتیجه‌ی تست او منفی شد اما فردای آن روز پروژه‌ی تولید فیلم به طور کامل خوابید. در اوایل آوریل زمان پخش فیلم تا ماه مه 2021 عقب انداخته شد تا شرایط لازم برای تولید فیلم و سایر تغییراتی که برای برنامه‌ی زمانبندی و جدول پخش فیلم‌ها لازم بوده اعمال شود.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

نطفه‌های این فیلم در مرد آهنی Iron Man است اما هرگز به‌منزله‌ی سری کمیک سروسامان نگرفت. داستان این فیلم درباره‌ی یک اتحادیه‌ی جنایتکاران است که در سرتاسر دنیا پراکنده‌اند اما خود را ملزم به وفاداری به هیچ کشوری نمی‌دانند. این گروه یک هماورد بین‌المللی خوب برای شانگ‌ چی دست‌وپا می‌کند که ردپایش به دنیای مارول می‌رسد، همچنین آن ده حلقه‌ای که شخص ماندارین در انگشتش می‌کند خاستگاه‌هایی کیهانی دارند که در داستان گسترده‌تر فاز چهارم مارول ممکن است حضور داشته باشند. و بگذارید روراست باشیم، ما امیدواریم که شانگ‌ ‌چی با استفاده از این حلقه‌ها یکی از شخصیت‌های افسانه‌ای کمیک‌های مارول یعنی فین‌‌ فنگ‌ فوم را فرابخواند.

لوکی Loki
زمان نمایش: 2021

لوکی
 • آنچه می‌دانیم:

تام هیدلستون در نقشخدای فتنه و آشوب در مینی‌سری‌های دیزنی+ تحت عنوان لوکی برخواهد گشت. داستان این سری نسخه‌ای از این شخصیت را دنبال می‌کند که در فیلم پایان‌ بازی به همراه کپی متفاوتی از سنگ فضایی از بازداشت فرار کرده است. به نظر می‌رسد که او همچنین به سفر فضایی دست خواهد یافت. در عکس‌های اولیه‌ی این فیلم لوکی را در نیویورک دهه‌ی هفتاد می‌بینیم. خطوط زمانی متفاوت و واگرا واقعاً معرکه‌اند و احتمالاً این تمهید طی این سری‌ها به کار گرفته خواهند شد تا نشان دهند که برای دنیای سینمایی مارول پیشروی در زمان یعنی چه. گرچه تبلیغات دیزنی+ ظاهراً به این اشاره می‌کند که لوکی بار دیگر خودش را در یک سلول زندان خواهد یافت. بنا به گزارش‌ها اوون ویلسون، سوفیا دی مارتین، گوگو امبتا‌ـ‌را انتخاب شدند تا به هیدلستون و بههر برو و بیایی که یار شفیق او درگیرش است بپیوندند. همچون سایر تولیدات دیزنی+ مارول، فیلمبرداری این اثر متوقف شده و احتمالاً با تاخیر پخش خواهد شد.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

در این تابستان کوین فایگی اشاره کرد که پیامدهای این سری‌ها در فیلم دکتر استرنج در چنددنیایی دیوانگی حسخواهند شد، سریالی که می‌تواند شاه‌کلید مارول به حساب بیاید زیرا دو سری دیگر دیزنی+ به این سریال خوراک خواهند داد.

مرد عنکبوتی 3 SPIDER-MAN 3
زمان نمایش: 17 دسامبر 2021

مرد عنکبوتی 3 فن آرت
 • آنچه می‌دانیم:

بعد از یک تابستان پرتنش که در آن مرد عنکبوتی از برنامه‌های دنیای سینمایی مارول موقتاً کنار گذاشته شد تا بار دیگر روبروی فیلم ونوم (با بازی تام هاردی) بایستد، سونی پیکچرز و استودیوهای والت‌دیزنی با تولید فیلم سومی با حضور تام هالند در نقش مرد عنکبوتی موافقت کردند. با در نظر گرفتن وقایع فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه انتظار می‌رود که اسم فیلم مرد عنکبوتی: بی‌خانمان باشد و شخصیت مرد عنکبوتیِ تورافکن ضمن گریز از کسانی که موی دماغش می‌شوند ــ از جمله هر کدام از انتقام‌جویانی که ممکن است در آن زمان حضور داشته باشند ــ بکوشد تا خودش را تبرئه ‌کند. در حالی که جزئیات دقیق توافق جدید استودیوها هنوز افشا نشده است ــ البته خبر داریم که دیزنی سهم سود 25 درصدی‌اش را بالا برده است ــ به حتم می‌دانیم که مرد عنکبوتی در یکی از فیلم‌های دیگر دنیای سینمایی مارول ورای سومین حضورش در نقش اصلی مرد عنکبوتی ظاهر خواهد شد. اما با چرخش دیگر تقدیر، مشکلات فعلی عنکبوتی در فیلم آینده‌ی سونی پیکچرز به نام موربیوس نیز تصدیق خواهند شد. فیلمی که در درون دنیای عنکبوتی‌اش اتفاق می‌افتد و کاملاً از دنیای مارول جداست. آیا واقعاً چنین است؟ همچنان که فیلم به لحاظ فنی یکی از محصولات سونی به شمار می‌رود معلوم نیست که آیا سونی تولید آن را به تعویق می‌اندازد یا ضمن تطبیق‌دادن فیلم با تغییرات گوناگون آثار پخش‌شده‌ی استودیوهای مارول آن را پخش خواهد کرد. انتظار می‌رفت که هالند در ماه آپریل در فرآیند تولید فیلم آنچارتد محصول سونی حاضر باشد اما این هم به خاطر شیوع کرونا به تعویق افتاد. این فیلم قرار بود برای پخش متداول تابستانی در 16 جولای 2021 آماده‌ی پخش شود اما دیزنی در همین آپریل تاریخ جدیدی در نوامبر 2021 را برای این فیلم اعلام کرد و اخیراً هم بار دیگر این تاریخ را به دسامبر 2021 عقب انداخت.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

نیک فیوری نقشه‌های بزرگی برای پیتر دارد اما آیا خواهد توانست پیش از آنکه سونی او را برای دنیای عنکبوتی‌اش فرا بخواند آن نقشه‌ها را به اجرا بگذارد. با توجه به اینکه این فیلم در فاز چهار جای می‌گیرد می‌توان تصور کرد که این فیلم خط داستانی کلی را حتی وقتی پیتر نامش را تبرئه می‌کند پیش‌تر خواهد برد. این فیلم باید در نظر بگیرد که استمرار وجودش در دنیای سینمای مارول تا چه حد می‌تواند به خطر بیفتد. اما شاید با یک فیلم دیگر پس از فیلم سوم، اولین فیلم فاز پنجم حول بی‌ثباتی چندجهانی‌اش بچرخد.

چه می‌شود اگر…؟ What if…?
زمان نمایش: 2021

چه می‌شود اگر...؟
 • آنچه می‌دانیم:

این سریال بر اساس کمیک کلاسیک مارول به همین نام ساخته می‌شود. و اولین یورش استودیوهای مارول به سبک انیمیشن به شمار می‌رود و هر اپیزودش به این می‌پردازد که اگر هر کدام از وقایع اصلی دنیای سینمایی مارول طور متفاوتی رخ می‌داد چه می‌شد، و این رویکرد احتمالاً از منظر خطوط زمانی متفاوت و دردسرآفرین پی‌گرفته می‌شوند. برای مثال اپیزود اول این سوال را خواهد پرسید که «چه می‌شد اگر پگی کارتر به جای استیو راجرز به سرم ابرسرباز دست می‌یافت؟» در پاسخ به این سوال صدای هایلی اتول به‌عنوان یک مامور کارتر قدرتمند را می‌شنویم و احتمالاً صدای اونس در نقش یک استیوِ 45 کیلویی که به لطف هاوارد استارک به اولین مرد آهنین تبدیل می‌شود. پیوند زدن این سری‌ها به همدیگر بر عهده‌ی جفری رایت خواهد بود که در نقش آتو یا ناظر، میزبان سریال چه می‌شود اگر…؟ وراهنمای بینندگان به عجیب‌ترین سری‌های مارول در شبکه‌های آنلاینخواهد بود. چون این سریال به صورت انیمیشن خواهد بود و پیوندهایی جزئی با دنیای سینمای مارول خواهد داشت، انتظار می‌رود که ساخت و پخشش تا نیمه‌ی دوم 2021 طول بکشد.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

احتمالاً آتو هر اپیزود را از منظر تاریخچه‌ی قدیمی و تثبیت‌شده‌ی دنیای سینمایی مارول روایت خواهد کرد. این یعنی او وقایع فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی که در آن‌ها نه از انیمیشن بل از چیزهای واقعی استفاده می‌شود را به‌عنوان جریان «مناسب» زمان به کار می‌گیرد. با در نظر گرفتن اهمیت شخصیت آتو در تاریخچه‌ی چهار شگفت‌انگیز Fantastic Four متحیر می‌شویم اگر موقعی که عنوان این سریال به خوراک یک فیلم دیگر مارول تبدیل ‌شد، این ناظر نتواند یک نقش فرعی در آن به دست آورد.

هاکای یا شاهین چشم Hawkeye
زمان نمایش: 2021

هاکای یا شاهین چشم
 • آنچه می‌دانیم:

هاکای به‌عنوانیکی از سریال‌های تلویزیونی که تولیدش در نشست هواداران دیزنی در آگوست گذشته تایید شد، همچنان از حضور کلینت بارتون (با بازی جرمی رنر) سود می‌برد که به کمک هاکای جدید و تمرین او می‌پردازد که کسی نیست جز کیت بیشاپ ــ شخصیتی‌ محبوب در کتاب‌های کمیکی چون انتقام‌جویان جوان و هاکای. اعلام شد که جاناتان ایگلا نویسنده‌ی مردان دیوانه Mad Men به‌عنوان اداره‌کننده و نویسنده‌ی این سری‌ها انتخاب شد. اما این سری دستخوش تغییرات زیادی شده است. گرچه این سری بنا به گزارش‌ها قرار است برای پخش در 2021 آماده شود اما تعجب‌آور نیست اگر زمان پخشش به اوایل 2022 تغییر کند.

 • چگونه این فیلم در دنیای سینمایی مارول جای می‌گیرد:

کلینتبارتونیقیناً استادتیروکمان در بین انتقام‌جویان است و تنها کسی از آن‌هاست که یک زندگی خانوادگی پایدار دارد. خب، دست‌کم تا زمانی که بلایی نازل شود. احتمالاً این سریال آن پنج سالی را که او بدون همسر و فرزندانش سپری کرد را به نمایش خواهد گذاشت و در عین حال به کیت نیز خواهد پرداخت، خصوصاً به‌عنوان یک کماندار خوش‌آتیه در دنیای سینمایی مارول. کسی چه می‌داند، شاید بعضی از همپالکی‌هایش در میان انتقام‌جویان جوان نیز در این سری‌ها نقش ایفا کنند.

فهرست باقی فیلم‌ها:

 • ثور: عشق و رعد Thor: Love and Thunder، زمان نمایش: 11 فوریه‌ی 2022
 • دکتر استرنج در چنددنیایی دیوانگی Doctor Strange in the Multiuniverse of Madness، زمان نمایش: 25 مارس 2022
 • پلنگ سیاه 2 Black Panther 2، زمان نمایش: 6 می 2022
 • کاپیتان مارول 2 Captain Marvel 2، زمان نمایش: 8 جولای 2022
 • نگهبانان کهکشان 3 Guardians of the Galaxy، هفت اکتبر 2022
 • مرد مورچه‌ای 3 Ant Man 3، هفده فوریه‌ی 2023
 • تیغه Blade ، پنج می 2023
 • چهار شگفت‌انگیز Fantastic Four، بیست و هشت جولای 2023
 • خانم مارول Ms. Marvel، زمان نمایش: بعداً اعلام می‌شود
 • شوالیه‌ی ماه Moon Knight، زمان نمایش: بعداً اعلام می‌شود
 • هالک‌ـ‌دخت She-Hulk، زمان نمایش: بعداً اعلام می‌شود

منبع سایت editorial.rottentomatoes

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: بلاگ نماوا” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

نوشته فهرست کامل فیلم های آینده مارول با شرح جزئیات کلیدی اولین بار در بلاگ نماوا. پدیدار شد.

مطالب مرتبط