چندین سال است که پورشه از تکنولوژی هیبرید درون خودرو های خود بهره می برد. این خودروها وسایل نقلیه ای هستند که روی خط تولید قرار دارند. استفاده از تکنولوژی های برقی از ۹۱۸ Spyder و پانامرا S E-Hybrid در سال ۲۰۱۳ شروع شد و امروز به پورشه Taycan که انتظار می رود در نمایشگاه های خودرویی سال ۲۰۱۹ معرفی شود و اولین محصول تمام الکتریک پورشه می باشد رسیده است. به نظر می رسد که پورشه برای تغییر به سمت تمام الکتریکی کردن محصولات خود دورخیز کرده باشد.

خبر بد اینکه باید به زودی حس و حال رانندگی به همراه صدای موتور های پورشه را فراموش کنیم و خبر خوب اینکه این اتفاق برای ۹۱۱ تا حد امکان عقب خواهد افتاد. طبق گفته های دکتر فرانک استفن والیزر پورشه ۹۱۱ آخرین محصول از این شرکت است که قوای محرکه برقی را تجربه می کند و ۹۱۱ برقی به زودی راهی جاده ها نخواهد شد.

در واقع گفته های وی تکمیل کننده حرف های چند ماه پیش رئیس این شرکت آقای الیور بلوم در همین رابطه مبنی بر اینکه شاید هرگز ۹۱۱ برقی نشود بود. نکته حائز اهمیت این است که آقای بلوم اشاره ای به هیبریدی شدن این خودرو نکرده بود.

با این وجود طبق اخبار منتشر شده بسیاری معتقد اند که نسل بعدی ۹۱۱ به احتمال زیاد هیبریدی خواهد بود اما انتظار نمی رود تا ۲۰۲۴ شاهد حضور این نسل در خیابان ها باشیم.

برای کسانی که اشتیاق دیدن خودروهای برقی پورشه را دارند نیز این شانس وجود دارد تا مدل مسابقه ای خودروهای برقی این شرکت را که زودتر از محصولات معمولی عرضه می شوند ببینند.

این درحالی است که پورشه در عین حال که تمایلی به برقی کردن پورشه ۹۱۱ نشان نمی دهد، مدل تایکان را در آستانه تولید انبوه دارد که قرار است اولین محصول تمام برقی این کمپانی و رقیبی برای محصولات تسلا باشد. بنابراین می توان گفت که مدیران پورشه تلاش دارند تا در عین سنت گرایی، نگاه محکمی نیز به بازار آینده صنعت خودرو داشته باشند.

The post پافشاری بر سنت؛ پورشه۹۱۱ تا آخرین نفس در برابر الکتریکی ها می ایستد appeared first on دیجیاتو.