اپلیکیشنی جدید برای یافتن سریعتر افراد گمشده

امتیاز دهید post

یک برنامه نویس آمریکایی، اپلیکیشنی جدید را برای یافتن سریعتر افراد گم یا ربوده شده، ابداع کرده است.

یک برنامه نویس آمریکایی به نام الیزابت اسمارت پس از این که در کودکی قبل از آزادی از یک تجربه آدم ربایی رنج می‌برد، برنامه جدیدی توسعه داده است که به دسترسی سریعتر به افراد مفقود یا ربوده شده کمک می‌کند.

اسمارت اپلیکیشن گاردین را در ایالات متحده راه اندازی کرده تا به خانواده‌ها کمک کند تا اعضای خانواده گم شده را پیدا کنند.

هنگامی که فردی ناپدید شده اعلام می‌شود، کاربر گاردین یک هشدار فوری برای سایر کاربران در مجاور می‌فرستد که به معنای شروع روند جست و جوی فرد گمشده در اسرع وقت است که به سرعت بخشیدن به دسترسی به او کمک می‌کند.

اسمارت گفت: هرچه خبر ناپدید شدن سریع‌تر گزارش شود، احتمال این که سریع‌تر پیدا شود بیشتر می‌شود.

اسمارت ادعا می‌کند که برنامه Guardian او رقیبی برای سیستم گزارش مفقودان Amber Alert نیست که اسمارت سال‌ها پیش پس از نجات از آدم ربایی با آن شروع به کار کرد؛ اما سیستم Amber Alert از معیار‌های خاصی پیروی می‌کند که باید قبل از ارسال گزارش ناپدید شدن رعایت شود.

به عنوان مثال، فرد گمشده نباید بیش از ۱۷ سال سن داشته باشد، شواهدی وجود داشته باشد که او در خطر است، سازمان‌های انتظامی باید اطلاعات کافی در مورد کودک ناپدید شده برای صدور گزارش داشته باشند و نام و اطلاعات شخصی کودک باید به مرکز ملی اطلاعات جرم وارد شود.

این بدان معنا است که اپلیکیشن گاردین همچنین می‌تواند در مواقع اضطراری برای جست و جوی افراد مبتلا به بیماری آلزایمر یا زوال عقل و همچنین موارد مشکوک آدم ربایی استفاده شود.

منبع: ae.24

مطالب مرتبط